404 | Medya Ermenek Medya Ermenek

Facebookta Paylaş

BEDENSEL ENGELLİ SPORCULAR MORAL YEMEĞİNDE BİR ARAYA GELDİKaraman’da, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik ve Spor Kulübü bünyesinde geçen yıl kurulan Bedensel Engelliler Oturarak Voleybol takımı yeni sezon hazırlıklarına aralıksız bir şekilde devam ediyor. Antrenör Aziz Hopyar nezaretinde teknik ve taktik çalışmalarla haftada üç gün antrenman yapan sporcular yeni sezon öncesi düzenlenen moral yemeğinde bir araya geldi.
Aygün Pide Salonu tarafından organize edilen yemeğe Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hayati Kısacık, İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, Şube Müdürleri Mustafa Karadeniz, Aydın Kaya, sporcular ve çok sayıda sporcu velisi katıldı.
“Birlik ve Beraberliğimize Büyük Önem Veriyoruz”
İl Milli Eğitim Müdürü Kuntoğlu yemek öncesi yaptığı konuşmada, Karaman’da böyle bir takımın olmasından dolayı mutlu olduğunu belirterek, il içinde ve il dışında engel tanımayan sporcuları gönülden kutladı. Kuntoğlu, bedensel engelli sporcuların çok özel bir yere sahip olduğunu belirterek,” Yeni sezonda ilimizi en iyi şekilde temsil edecek sporcularımıza başarılar diliyorum.  Ailelerimizin üstün çaba ve destekleri sayesinde çocuklarımızın kendilerine fırsat verildiği zaman neler yapabileceklerini hep birlikte bir kez daha görmüş olduk. Bizlerde bedensel engelli kardeşlerimizin her zaman yanlarında olacağız ve ilimizi en iyi şekilde temsil etmeleri için destek vereceğiz. Engelli kardeşlerimiz artık hayatın her alanında çok güzel işlere imza atıyorlar. Önemli olan bedensel engelli sporcularımızın gittikleri her yarışmadan madalya getirmeleri değil, önemli olan bizlerin bu ortamı onlara sürdürebilir bir şekilde sunabilmemizdir. Milli Eğitim Müdürlüğü olarak engellilere tüm desteklerimizi sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.
“Sporcularımız Mutlu”
Geçen yıl kurulmuş bir takım olmalarına rağmen birlik ve beraberliğe büyük önem verdiklerini belirten Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hayati Kısacık ise,” Engelli kardeşlerimiz hayatımızın ayrılmaz bir parçasıdır. Yeni sezon öncesi sporcularımızla böyle bir programda bir araya gelmek istedik. Engelli kardeşlerimizin sosyal hayata daha sıkı tutunabilmeleri, moral ve motivasyonlarını arttırmak amacıyla il müdürlüğü olarak 2017 yılında yeni projeler geliştirmeye çalışacağız. Şuanda bedensel engelli sporculardan kurulu iki takımımız var. Takımlarımızdan biri 1. Lig’de diğeri ise 2. Lig’de mücadele veriyor. En önemlisi ise sporcularımız gerçek anlamda çok mutlu. Bizler için en büyük mutluluk kaynağı ise onların gözlerinin içindeki o ışığı görebilmek. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü olarak engelli kardeşlerimiz için yeni imkânlar ve alanlar oluşturmaya gayret edeceğiz” diye konuştu.


17-19 Şubat tarihleri arasında Karabük’te düzenlenecek olan Oturarak Voleybol Ligi 1. Lig 1. Etap A grubunda mücadele edecek olan Karaman Oturarak Voleybol Takımı Zonguldak Kdz Ereğli Bld., Samsun Ekspres Gençlik, Zonguldak Alaplı Anadolu ve Diyarbakır Ortobetik Eng. takımlarıyla karşı karşıya gelecek. Antrenör Aziz Hopyar eşliğinde ilk ikiye kalma mücadelesi verecek Karaman ekibinde hedef ise Türkiye finalleri olarak belirlendi.
Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN