404 | Medya Ermenek Medya Ermenek

Facebookta Paylaş

İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ TOPLANTILARI DEVAM EDİYORCumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın öncülüğünde istihdamın arttırılması hedeflerine yönelik, "İstihdam Seferberliği, Çalışma Hayatında Milli Seferberlik" çağrısıyla Vali Süleyman Tapsız başkanlığında bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.
OSB Müdürlüğü Toplantı Salonunda düzenlenen bilgilendirme toplantısına Vali Tapsız’ın    yanı sıra Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, oda başkanları ve iş adamları ve sanayiciler katıldı.
Toplantı öncesinde Karaman’ın ekonomik yapısını anlatan bir sunum gerçekleştiren Vali Tapsız açılış konuşmasında; Karaman’da göreve başladığı günden bu yana ilimiz iş dünyasının memleketlerine ve Karaman’a olan sevdalarını hissettiğini belirterek “Gün bu topraklardan aldıklarımızı bu toprağın insanları ile paylaşma, birliğimize katkı sunan her türlü konuyu el birliği ile sahiplenme günüdür. Kalkınmanın ve gelişmenin ana temeli kendinize hedef koymaktır. Biz de il olarak kendimize hedefler koyacağız ve bu hedeflere hep birlikte ulaşmaya çalışacağız. İlimizin ve ülkemizin her açıdan kalkınması ve gelişmesi için belirlenen hedeflere doğru elbirliği içerisinde çalışmamız gerekiyor” dedi.
Milli İstihdam Seferberliğinin önemine vurgu yapan Vali Tapsız, “Kamu olarak üzerimize düşen görev, istihdam seferberliğini tam anlamıyla özel sektör temsilcilerine anlatmak ve uygulama noktasında devlet olarak gereken her türlü desteği vermektir. Biz kamu olarak ilgili kurum yetkilileri ile istihdam seferberliği konusunda en üst düzeyde fayda sağlayabilmemiz için bütün gücümüzle çalışacağız. Siz istihdam konusunda gereken adımları atın, biz de sizlere bu konuda elimizden gelen her türlü yardımı yapacağımıza emin olabilirsiniz. İlimizin işsizlik konusunda ülkemizin en az işsizlik oranına sahip olması gururunu tüm Türkiye’ye istihdam seferberliği konusunda da göstererek ilimizin ön plana çıkmasını sağlayabiliriz” dedi.
Ticaret Odası Başkanı Mustafa Toktay ve Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan’ın konuşmalarının ardından devam eden toplantıda işletme sahiplerine tek tek söz verilerek görüş ve önerileri dinlendi.


Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN