404 | Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

HALK OYUNLARI YARIŞMALARI TAMAMLANDIGüzel Sanatlar Lisesi Spor Salonu’nda düzenlenen Okullar Arası Halk Oyunları İl Birinciliği yarışmaları, saat 11.00’de açılış töreni ile başladı.
Açılış törenine Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürü Mustafa Karadeniz, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Hasan Topal, Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Hüseyin Küçük, Okul Sporları İl Temsilcisi Yaşar Çalışkan, Halk Oyunları İl Temsilcisi Serkan Demirtaş, il hakem kurulu üyeleri, öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende konuşan Halk Oyunları İl Temsilcisi Demirtaş;" Öncelikle yarışmalara katılan tüm ekiplerimize başarılar diliyor, milli branşımız ve öz kültümüz olan halk oyunlarının bir parçası oldukları için ayrıca teşekkür ediyorum. Daha nice etkinliklerimizde bir arada olabilmek dileğiyle, hepinize iyi seyirler diliyor, sizleri saygı ve sevgiyle selamlıyorum” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü halk oyunları ekibinin gösterileriyle başlayan yarışma, geleneksel düzenlemeli ve geleneksel düzenlemesiz olmak üzere iki dalda gerçekleşti. Geleneksel düzenlemeli ve geleneksel düzenlemesiz dalda hünerlerini sergileyen halkoyunları ekiplerinin güzel ve coşkulu oyunları tüm izleyenlerin beğenisini kazandı. Halk oyunları ekiplerinin gösterileri sırasında tribünlerde yarışmaları izleyen öğrencilerinde müziğe kendilerini kaptırmaları ise yarışmada renkli görüntülere sahne oldu.
Coşkulu geçen yarışmada jüri üyelerinin değerlendirmeleri sonuncunda geleneksel düzenlemeli dalda Larende Anadolu Lisesi 82 puanla birinci olurken, geleneksel düzenlemesiz dalda Hatuniye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 85.33 puanla birinci, Güzel Sanatlar Lisesi ise 84 puanla ikinci olan takımlar oldu. Kategorilerinde dereceye giren takımlar ayrıca ileri bir tarihte yapılacak olan grup yarışmalarında Karaman’ı temsil etme hakkı elde etti.
Yarışmalar sonunda dereceye giren takımlara kupa ve madalyaları Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürü Mustafa Karadeniz, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Hasan Topal ve Halk Oyunları İl Temsilcisi Serkan Demirtaş tarafından takdim edildi.
Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN