404 | Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

İLK YARDIM KURSU VERİLDİİLK YARDIM KURSU VERİLDİ KURSİYERLER SERTİFİKALARINI ALDI
      Karaman Kent Konseyi bünyesinde İl Halk Sağlığı işbirliğiyle açılan "İlk Yardım Kursu" dün (27.2.2017) Kent Konseyi binasında verildi.

      27 kişilik gruba 8 saat süren eğitimin sonunda kursiyerlere katılım belgesi Kent Konseyi tarafından verildi. Kursiyerler katılım sertifikalarını Kent Konseyi Başkanı Ali KONUKSEVEN ve BMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı, Pankobirlik Genel Başkanı, AK  Parti Karaman Milletvekili Sayın Recep KONUK'un Danışmanı Mevlüt Sergül tarafından aldı.

      İlk Yardım uzmanları eğitim sırasında şunlara dikkat çekti:“İlk yardıma çok önem veriyoruz. Zaten günlük yaşantımızda da ilk yardımı bilmek çok önemli. Amacımız her evden bir ilk yardımcı yetiştirmek. Günlük yaşamımızda gerek sokakta gerek evimizde çeşitli kazalarla karşılaşabiliyoruz. Bu kazalarda zarar gören kişiye yapılacak ilk müdahale hasta ve ya yaralının hayatının kurtulmasına ve kalıcı hasarlar almasını engellemeye vesile olacaktır. Ama ilk yardım yönetmeliği gereği Sağlık Bakanlığı tarafından bu zorunlu hale getirildi. İlk yardımcı sertifikası, riskli alanlarda, tehlikeli alanlarda önemlidir.”dediler

      Sosyal Farkındalık programları kapsamında hazırlanan "İlk Yardım Kursu'nun önemine dikkak çeken Karaman Kent Konseyi Başkanı Ali KONUKSEVEN çalışmalara gerekli desteği sağlayan İl Halk Sağlığı Müdürü DR. Musa ŞAHİN'e teşekkürlerini ileterek şunları söyledi:" Kent Konseyimiz bünyesinde yapılan her işte, atılan her adımda çevresel ve sosyal etkimizi olumlu yansıtmaya, uzun vadeli düşünmeye çalışıyoruz ve buna ek olarak yürütülen proje, faaliyet ve programlarda Karaman'ın sağlayacağı kazancı düşünüyoruz. Sosyal ve Kültürel farkındalık oluşturmak adına gayret sarf ediyoruz. Biliyoruz ki halkımız bunu istiyor. Sosyokültürel programların arttırılması adına elimizden geleni yapacağız." dedi.


      Eğitim kursiyerlerin katılım sertifikalarının Kent Konseyi Başkanı Ali KONUKSEVEN ve BMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı, Pankobirlik Genel Başkanı, AK  Parti Karaman Milletvekili Sayın Recep KONUK'un Danışmanı Mevlüt Sergül tarafından verilmesiyle son buldu.

Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN