404 | Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

KARAMANLI BASKETBOLCULAR MİLLİ TAKIM YOLUNDA17-19 Şubat tarihleri arasında Yüreğir Serinevler Spor Salonu’nda Yıldız Kız ve Yıldız Erkek Milli Takımları için yürütülen 2003-2004 doğumlu oyuncu taramalarının beşincisi Adana’da tamamlandı. 2019 yılında düzenlenecek olan Yıldızlar Basketbol Avrupa Şampiyonası’nda mücadele edecek olan sporcuların seçileceği antrenmanlara farklı illerden toplam 243 sporcu katıldı.
İki gün boyunca devam eden seçmelere Gençlik ve Spor Kulübü ile Yıldız Gençlik ve Spor Kulübü olarak katılan Karaman ekibi gösterdiği performansla 10 sporcuyla yıldız milli takım seçmelerine katılma hakkı kazandı. Çalışmalarına antrenörler Coşkun Beyaz, Yasemin Karabağ, Mehmet Dinçer ve Aydın Çertel ile devam eden Karaman ekibinde hedef ise, 2019 yılında yapılacak olan Yıldızlar Basketbol Avrupa Şampiyonası kadrosunda yer almak.
Seçmeler hakkında bilgi veren Beyaz,”  2004 doğumlu sporcularımızla katıldığımız seçmelerde ilimizi en iyi şekilde temsil etmeye çalıştık. Şuanda bu yaş grubunda en yetenekli sporculara sahibiz ve daha iyi olmak için çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz” diye konuştu.
Karamanlı basketbolcuların başarılarının kendilerini mutlu ettiğini belirten Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hayati Kısacık ise," Sporcularımızın yeni başarılara imza atması için il müdürlüğü olarak desteklerimiz devam edecek. Sporcularımızın kamplardaki performanslarının devam etmesi halinde, 2019 yılında yapılacak olan Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi temsil edecek grubun içerisinde yer alacaklar” dedi.
Yıldız milli takım seçmelerine katılma hakkı kazanan sporcular ise:
1.         Aral kutsi Beyaz
2.         Mert Şahin
3.         Recep Mert Yıldızbaş
4.         Duran Yiğit Baltacı
5.         İsmail Kirtiş
6.         Ahmet Harun Yalçındağ
7.         Arda Kasım Kiriş
8.         Mehmet Fatih Karaca
9.         Osman Kayra Demirel
10.       Erkin Gümüş
Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN