404 | Medya Ermenek Medya Ermenek

Facebookta Paylaş

LARENDE ALT GEÇİT ÇALIŞMALARI TÜM HIZIYLA SÜRÜYOR    Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, Larende Mahallesi’nde yapımı devam eden Larende Altgeçit çalışmasında incelemelerde bulundu.
    Karaman Belediyesi ve TCDD işbirliğinde Karaman-Ulukışla hızlı tren hattı çalışmaları kapsamında Kemal Kaynaş Stadyumu ve Buğday Pazarı arasına, 100. Yıl Caddesi ve tren hattının altından geçecek şekilde planlanan alt geçitte çalışmalar hızlı bir şekilde ilerliyor. Proje alanında çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi alan Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, çift şeritli gidiş ve gelişin sağlanacağı altgeçidin bu yıl içerisinde hizmete açılacağını söyledi.
    Başkan Çalışkan, Larende alt geçidinin tren yolunun diğer tarafında kalan mahallelere hayat vereceğini ve bu noktadaki trafik akışını rahatlatacağını belirterek şöyle konuştu: “Yapılan her yatırımı vatandaşımıza ve Karamanımıza daha iyi hizmet edebilmek adına yapıyoruz. Larende Mahallesi’ne yapılan alt geçit ile 40 yıllık bir sorunu artık çözüyoruz. Projenin bir an evvel hayata geçirilebilmesi için belediye olarak tüm imarsal ve teknik desteği verdik. Bu proje tren yolunun diğer tarafında kalan mahallelerimizi kısa sürede şehrin en cazibeli bölgelerinden birisi haline getirecek. Larende ve Sümer Mahallesi, çift şeritli gidiş ve gelişin sağlanacağı alt geçit ile şehir merkezine bağlanacak. Alt geçit çalışması; stadyum önünden başlayarak, 100. Yıl Caddesi ve tren yolunun altından geçerek Abdullah Sabri Ülgen Caddesi’ne çıkacak şekilde inşa ediliyor. İnşallah bu yıl içerisinde vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız.” 
    

  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN