404 | Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

TEKERLEĞİN DEĞMEDİĞİ YER


Yazar Mustafa Ertaş: “1950-1960 yıllarında Taşeli Bölgesi bana ‘Tekerleğin Değmediği Yer’ kitabımı yazdırmıştır. “diyor.


Yazarı
 MUSTAFA ERTAŞ
Yayıncı
Doğuş Matbaası
Uzunluk
84 sayfa
Yayın Yeri
Konya
Yayın Yılı
1970
Cildi 
Karton Kapaklı

Tekerleğin Değmediği Yer: 1970 Doğuş Matbaası-Konya-Yazarı Mustafa ERTAŞ. Konusu: Taşeli’nde, ilk defa, Ermenek, Kasaba ve Köylerinin tarihi, coğrafyası, kültürü, gelenek ve görenekleri, turizm, Karacaoğlan ile Şairleri, Torosları aşalım, Tekerleğin Değmediği Yer ve Ermenek haritası yazılmıştır. Yabancı dile de çevrilen bu kitap; 2007 Yılında, Türk Hava Yolları’nın: SKayn dergisinde, yayınlanarak; T.H.Y. NIN, uçtuğu(165) ülkeye de gitmiştir.
Yazar Mustafa Ertaş; “1950-1960 yıllarında Taşeli Bölgesi bana “Tekerleğin Değmediği Yer” kitabımı yazdırmıştır. Kitap çok fazla ilgi görmüş, yankı yapmış, yabancı dile de çevrilmiştir.2007 yılında da Türk Hava Yolları SKY dergisinde, ”Tekerleğin Değmediği Yer”’i iki dil üzerinde yayınlayarak THY’nin uçtuğu (165) ülkeye bu dergiyle gönderilmiştir. Geçim sıkıntısından dolayı ilçe ve köyleri halkı uzun yıllardır. Akdeniz ve Ege Bölgesine amele olarak çalışmaya gidip gelmişlerdir. Bu nedenlerden dolayı Sarıveliler’den Akdeniz ile Ege Bölgesine, İstanbul'a büyük göçler olmuştur.” diyor. 


Derleyen: Durmuş Ali ÖZBEK


YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN