404 | Medya Ermenek Medya Ermenek

Facebookta Paylaş

YENİ MÜFREDATTA FETÖ İZİ!Saadet Partisi Karaman İl Teşkilatı Eğitim Başkanı İdris Özcan Milli Eğitim’deki yeni müfredat taslağı çalışmalarına dair yazılı bir açıklama yaptı.
BUGÜNKÜ MÜFREDAT GELECEĞİMİZİ KURTARAMAZ
Özcan; Milli Eğitim’de müfredat değişikliği çalışmalarının yapıldığını hatırlatarak başladığı açıklamasına “Milli Eğitim’imizde müfredat değişikliği zorunludur. Milli Eğitim Bakanlığının yapmış olduğu bu çalışmayı destekliyoruz, yapılan çalışmaları yakından takip ediyoruz. Biz Saadet Partisi olarak bugünkü müfredatın geleceğimizi kurtaramayacağına inanıyoruz. Bugünkü müfredat tecrübe edilmiş ve geleceğin iş tutan elleri çocuklarımızda, gençlerimizde ne sosyal ahlak ne de çalışma ahlakı oluşturmadığı görülmüştür. Bu müfredattan öğretmen, öğrenci, veli şikâyetçidir.” diyerek başladı.

MİLLİ EĞİTİM’İMİZİ AVRUPA’YA GÖRE AYARLAYACAĞIZ
Yeni müfredatın “Ahlak ve Maneviyat” ekseninde oluşturulması gerektiğinin çok önemli olduğunu vurgulayan Özcan, açıklamasına şöyle devam etti. “Biz Saadet Partisi olarak Ahlak ve Maneviyat temelli bir müfredat oluşturulacağını ümit ederken, görüyoruz ki Milli Eğitim Bakanlığı yeni müfredat taslağı çalışmasında Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM)'nin ‘inanç özgürlüğü' kararına göre hareket etmeye hazırlanıyor. Bu karara göre Milli Eğitim Bakanlığı, din derslerindeki ‘bir dini sahiplenme' anlamı taşıyan ifadeleri çıkarmayı planlıyor ve buna göre ‘Dinimiz' yerine ‘İslam dini', ‘Peygamberimiz’ yerine ‘Hz. Muhammed’, ‘İnancımız’ yerine ‘İslam inancı’ ifadeleri kullanılacak, Alevilik de daha ayrıntılı işlenecek. Diğer bir deyişle MİLLİ EĞİTİM’İMİZİ Avrupa’ya göre ayarlayacağız”

FETÖ’NÜN ILIMLI İSLAM PROJESİNE HİZMET EDER
Bu ifadelerin değiştirilmesinin gelecekte İslam’ı felsefi bir din hüviyetine sokacağını belirten Özcan;
“Bu ifadelerin değiştirilmesi önemsiz gibi görülebilir fakat bu sadece FETÖ’nün ılımlı İslam projesine hizmet eder. FETÖ daha önce okul kitaplarında ‘Semavi Dinler’ adı altında, bizim dinimiz İslam’ı, Hristiyanlık ve Musevilik ile aynı kefeye koymuştu. Yine FETÖ ‘Ilımlı İslam projesine ve Dinlar arası diyalog projesine’ zarar verir gerekçesiyle ile Cuma hutbelerinden sonra okunan Al-î İmran suresinin 19. Ayetinin başlangıcı olan ‘İnneddîne ındallâhil islam (Allah katında tek din İslam’dır)’ cümlesini, imamlara okumamasını tavsiye etmişti. Biz Saadet Partisi olarak FETÖ ile mücadele kapsamında bu cümlenin Cuma hutbelerinde tekrar okutulmasını hatta bu sefer meali ile birlikte okutulmasını beklerken müfredattaki bu değişlikler bizi gelecek adına kaygılandırmaktadır.” dedi.

İLGİLİLER İLGİSİZ KALMAMALI
Eğitim’in tüm sorunların çözümü veya kaynağı olduğunu vurgulayan Özcan, açıklamasını şöyle bitirdi. “İslam medeniyetin ilk çalışması eğitim alanında olmuştur. Peygamber efendimize(S.A.V.) ilk gelen emir ‘oku’ emridir. Bu emir doğrultusunda Müslümanlar Fen, Matematik, Tıp, Astronomi, başta olmak üzere her alanda kendilerini geliştirmişler ve Batıya medeniyet öğretmişlerdir. Batı ise şimdi bizi uzun vadeli planları doğrultusunda bize çökertebilmek için kendi ahlaksızlıklarını ülkemize dayatmak gayretindedir. Bu duruma, ilgililer ilgisiz kalmamalı ve tüm vatandaşlarımız beklentisi, umudu olan Ahlak ve Maneviyat temelinde bir müfredata, eğitim sistemine geçilmesi yönünde adımlar atmalıdır. Ancak o zaman şuurlu bir nesil yetiştirebiliriz, Bilimde ve Teknikte üstün hale gelebiliriz. Unutulmamalıdır ki sıfır ‘0’ Müslümanların icadıdır ve o olmadan günümüzde hayat felç olur.”


Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN