404 | Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

AHŞAP YAKMA KURSUErmenek Belediyesi sponsorluğunda, turizm altyapısını geliştirme kapsamında, ilçemizin tarihini ve kültürünü yansıtan hediyelik eşya üretimini sağlamak ve bir nebzede olsa istihdamı geliştirmek amacıyla ahşap yakma sanatı kursu açılacak.Halk Eğitim Merkezi bünyesinde, belediye Hizmet binasında bulunan Ermenek Belediyesi Kültür ve Sanat evinde açılacak olan kursun eğitmeni Erol Şavklı olacak.
Çeşitli ahşap türlerine desen çizmenin ve bunların ahşap dağlama makinesi yardımıyla yakılarak kalıcı hale getirmenin öğretileceği kurs toplam 300 saat olacak. Gelen talepler doğrultusunda kurs iki farklı zaman dilimi olarak (öğleden sonra ve akşam) ayarlanacak.
Konu ile ilgili olarak Belediye Başkanımız Uğur SÖZKESEN ilçemizin kültür turizmi açısından da önemli potansiyeli bulunduğunu ve bu kapsamda turistlere, yöremizi hatırlatan hediyelik eşyalar sunabilmeyi istediğini ifade etmektedir. İlçemizin tarihini, kültürünü, turizmini anlatan ögelerin ahşap üzerine işlenmesinden çok güzel ürünler ortaya çıkıyor. Bu şekilde Ermenek’in ekonomisine de katkı sağlanmış olacak diyen Belediye Başkanımız bu tür kursların vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda desteklenmeye devam edileceğini de ifade etmektedir.
Ahşap Yakma Kursu ile ilgilenen vatandaşlarımızın Erol Şavklı ile irtibata geçmeleri ve kayıt yaptırmaları gerekmektedir. Kurs kayıt işlemleri 13-20 Mart tarihleri arasındadır.
Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.

YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN