404 | Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

BAŞKANLAR'DAN DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJLARI


AK Parti Karaman İl Başkanı Nazmi Ünlü ve AK Parti Karaman İlçe Başkanı Ahmet Akça 8 Mart Dünya Kadınlar günü doloyısıyla mesaj yayınladılar. Mesajlarında Ünlü ve Akça şu ifadelere yer verdiler;
AK Parti Karaman İl Başkanı Nazmi Ünlü;
Kadınlarımız aile kurumunun temel yapı taşıdır, milletimizin baş tacıdır. Fedakârlığı, çalışkanlığı ve üretkenliğiyle her zaman ailesine ve topluma önemli katkılar sunmaktadırlar.
Kadınlarımıza verilen değer ve saygının bir ifadesi olarak Cumhuriyetimiz, birçok Batı ülkesinden daha önce onlara seçme ve seçilme hakkı tanımıştır.
Demokratik haklarını kazanan kadınlarımız erkekler ile aynı şartlarda mücadele etme imkânı bulmuşlardır. Artık Kadınlar; hayatın bütün alanlarında yer alarak daha kararlı bir duruşa sahiptirler. AK Parti’nin kurulduğu yıldan bu yana kadını ve gençliği merkeze alan yönetim anlayışındaki kararlı duruşu kadınlarımızı cesaretlendirmiştir.

Siyasette verilen mücadelenin içinde de etkin bir şekilde rol alan kadınlarımız "15 Temmuz’da da sokaklara dökülerek, canları pahasına ülkelerini ve milletlerini savunanların arasında da en ön sırada yer alarak Türk kadınlarımızın gücünü ortaya açıkça koymuştur. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da kadınlarımızla omuz omuza mücadelemizi sürdüreceğiz.
Analarımız, bacılarımız, hayatımızın yarısı hatta çok daha fazla değerlerimizi ifade eden, “Peygamberimizin Cennet annelerin ayakları altındadır.” sözünün muhatabı olan tüm dünya kadınlarımızın bu özel gününü yürekten kutlarım.
AK Parti Karaman Merkez İlçe Başkanı Ahmet Akca;
Kadınlar hem toplumun hem ailenin temelidir. Bir anne, bir eş, bir evlat olarak kadın toplumu dönüştüren ve istikamet verendir.
Ülkemizin gelişmesine ve çağdaşlaşmasına büyük katkılarda bulunan kadınlarımız; toplumsal ve ekonomik yaşamın gelişmesindeki en önemli temel taşlarımızdır.
Türk toplum ve aile yapısında müstesna bir yere sahip olan, toplumun yapısını güçlendiren, şekillendiren, aile birliğinin en önemli unsuru Türk kadını ve Türk annesi daima özverinin, sevginin kaynağı olmuştur.
Kurtuluş Savaşında vatanımızın bağımsızlığı için erkeğiyle cepheden cepheye koşan cefakâr, vefakâr Kadınlarımız tüm dünyaya örnek davranışlarını sergilemişler, bu güne kadar çalışmaları ile hayatın her alanında başarı sağlamışlardır.
Onların bu hayattaki fedakârlıkları göz ardı edilemez bir önemdedir. Sadece bu gün değil bütün günler kadınlarımızındır. Bu vesile ile Dünya 8 Mart Kadınlar Gününü kutluyorum.
AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Ümit Gülin Göksoy;
Her yıl 8 Mart’ta biz kadınlar her alanda eşitlik istediğimizi, daha mutlu ve güvenli hayatlar özlemimizi dile getiriyoruz.
Hamdolsun ülkemiz köklü ve güçlü bir kadın hareketine sahiptir. Tarihimizden, kültürümüzden, inancımızdan aldığımız değerlerle Osmanlı Devleti’nde atılan bu temel, Cumhuriyet döneminde daha da güçlenmiştir.
AK Parti kadroları; iktidarı boyunca, kadın-erkek eşitliği, kadın haklarının korunması, kadına karşı şiddetin önlenmesi ve kadınların istihdamıyla ilgili çok önemli yasal düzenlemeler yaptı. Aile içi şiddetin, kadınlara ve çocuklara yönelik şiddetin, cinayetlerin ülkemizin gündeminden tamamen çıkması birinci önceliğimiz oldu. Genç kızlarımızın okumasının önünde engel teşkil eden yasakçı zihniyetle mücadele etti. Okullarımızda, kamu dairelerimizde ve TBMM’sinde artık kadınlarımız tercihlerinden ötürü ayrımcılığa maruz kalmıyor.
Kadınların başta iş dünyası olmak üzere sosyal, kültürel ve siyasi hayata katılımları son on beş yılda çok önemli bir ivme kazanmıştır.
Kadınlarımızın ülkemizin geleceğine damga vuracağına tüm kalbim ile inanıyor; 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN