404 | Medya Ermenek Medya Ermenek Sağ Reklam Alanı
Sol Reklam Alanı
Facebookta Paylaş

ERMENEK EN HIZLISINI SEÇTİ


Türkiye Atletizm Federasyonunun 2017 yılı faaliyet programında yer alan ve amacı çocukların olimpizm düşüncesi içerisinde vücut, zihin ve ruh niteliklerini dengeli bir şekilde birleştirilerek, bir yaşam felsefesine girmesi, fiziksel sportif oyunların kültür ve eğitimle kaynaştırılarak mücadeleden zevk alma, üstün örneklerin eğitici değerlerini çıkarma ve genel ahlak kurallarına saygı gösterme temellerinde, onlara hayatın yolunu açmak ve spor yollarına teşvik etmek için düzenlenen Cheetos Türkiye’nin En Hızlısı Yarışmaları Ermenek Okullar Bölgesi’nde gerçekleştirildi.
Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen, Ermenek ve köy okullarından ilköğretim çağındaki yaklaşık 160 öğrencinin katılımıyla gerçekleşen yarışmalarda sporcular 60 metre, 80 metre, 100 metre koşularında kıyasıya mücadele etti.
Nefes kesen yarışların sonunda dereceye giren sporculara madalyaları İlçe Milli Eğitim Müdürü Savaş İlkıdır, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü İsmet Kırındı, Okul müdürleri Ali Ercan Bağcalı, Durmuş Ali Gül, antrenörler Melihşah Katman, Orhan Dereli, beden eğitimi öğretmenleri Gizem Açıkel, Mücahit Alan ve Cennet Özgedik tarafından verildi.
Yarışmalar sonucunda dereceye giren sporcular ise şöyle;
2007 doğumlu 60 metre kız sporcular
1. Aleyna ATEŞLİ ( Fikret Ünlü Yatılı Bölge Ortaokulu )
2. Rabia GÜNERİ ( Şehit Daniş Tunalıgil İlkokulu )
3. Beyza TEZCAN ( Hurşit Akpınar İlkokulu )
2007 doğumlu 60 metre erkek sporcular
1. Ahmet Hasan BİLGİLİ ( Hatice ve Hakkı Polat İlkokulu )
2. Münir Yılmaz ÖZDEMİR ( Zehra Galip Sumra Atatürk İlkokulu )
3. Emirhan ERBİL ( Zehra Galip Sumra Atatürk İlkokulu )
2006 doğumlu 60 metre erkek sporcular
1. Bilal GÜNERİ (Şehit Daniş Tunalıgil Ortaokulu )
2. İsmail ÇALIŞKAN ( Zehra Galip Sumra Atatürk İlkokulu )
3. Mümin GÖKSU ( Fikret Ünlü Yatılı Bölge Ortaokulu )
2006 doğumlu 60 metre kız sporcular
1. Ayşegül ÖZMEN ( Cumhuriyet Ortaokulu )
2. Sümeyra SELVİ ( Hatice ve Hakkı Polat İlkokulu )
3. Kevser OĞLAKÇI ( Cumhuriyet Ortaokulu )
2005 doğumlu 80 metre erkek sporcular
1. Ali YAĞRINCALI ( Hatice ve Hakkı Polat İlkokulu )
2. Mehmet BURAK ( Güneyyurt Ortaokulu )
3. Abdurrahman DOĞANAY ( Hatice ve Hakkı Polat İlkokulu )
2005 doğumlu 80 metre kız sporcular
1. Zeynep Sıla UYSAL ( Hatice ve Hakkı Polat İlkokulu )
2. Sultan ERDEM ( Güneyyurt Ortaokulu )
3. Şerife AKMAN ( Fikret Ünlü Yatılı Bölge Ortaokulu )
2004 doğumlu 100 metre erkek sporcular
1. Ramazan KÖKTAŞ ( Cumhuriyet Ortaokulu )
2. Emre Han SÖNMEZER ( Hatice ve Hakkı Polat İlkokulu )
3. Hakan SARI ( Fikret Ünlü Yatılı Bölge Ortaokulu )
2004 doğumlu 100 metre kız sporcular
1. Rabia KARACI ( Güneyyurt Ortaokulu )
2. Merve Nur AKINCI ( Fikret Ünlü Yatılı Bölge Ortaokulu )
3. Sinem POLAT ( Hatice ve Hakkı Polat Ortaokulu
2003 doğumlu 100 metre erkekler
1. Yaşar GÜMÜŞ ( Çamlıca Köyü Ortaokulu )
2. Selçuk UÇAR ( Hatice ve Hakkı Polat Ortaokulu )
3. Eren GÜMÜŞ ( Çamlıca Köyü Ortaokulu )
2004 doğumlu 100 metre kız sporcular
1. Zennur ERGİN ( Güneyyurt Ortaokulu )
2. Selcan BAL ( Cumhuriyet Ortaokulu )
3. Sakine DÜZENLİ ( Cumhuriyet Ortaokulu )








Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2018 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN