404 | Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

HALKOYLAMASI GÜVENLİK TOPLANTISI YAPILDI16 Nisan 2017 Pazar günü yapılacak olan halkoylamasının ilimizde huzur ve güven içerisinde yapılabilmesi için alınacak tedbir ve güvenlik önlemlerinin ele alındığı seçim güvenliği toplantısı Vali Süleyman Tapsız başkanlığında yapıldı.
Seçim güvenliği toplantısına, İl Jandarma Komutanı, Cumhuriyet Başsavcısı, İl Emniyet Müdürü, Vali Yardımcısı, İlçe Kaymakamları, İl ve Merkez İlçe Seçim Kurulu Başkan ve Müdürleri, İlçe Seçim Kurulu Başkan ve Müdürleriyle asayişten sorumlu İl, İlçe Emniyet ve Jandarma birim müdürleri katıldı.
Toplantıda, ilgili mevzuat ve Yüksek Seçim Kurulu kararlarıyla belirlenen halkoylaması propaganda esaslarına ve yasaklarına uyulması ile ilgili konularda değerlendirilmelerde bulunulurken, 16 Nisan’da yapılacak halkoylamasının huzur ve güven içerisinde yapılmasının temini, seçim öncesinde, seçim günü ve seçim sonrasında alınacak tedbir ve güvenlik önlemlerinin değerlendirilmesi ve bununla birlikte ilgili kurumlarla gerekli koordinasyonun sağlanarak, seçimlerin güvenli ve huzurlu bir şekilde tamamlanması için yapılacak çalışmalar değerlendirildi.
Valilik olarak, halkoylaması öncesi ve sonrasında alınması gereken tedbirlerle ilgili olarak halkoylaması güvenliği için gerekli toplantıların yapıldığını söyleyen Vali Tapsız, oylama öncesi, oylama sırası ve oylama sonrasında alınması gereken tedbirlerle ilgili olarak mülki idare,  polis ile jandarma teşkilatına düşen önemli görevler bulunduğunu ve bununla ilgili çalışmaların hassasiyetle yürütüldüğünü ifade etti.
Toplantı, Anayasa Değişikliği Halk Oylamasına ilişkin yapılan değerlendirmelerin ardından sona erdi.


Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN