404 | Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

HASTALAR BOWLİNG TURNUVASINDA YARIŞTI


Karaman Devlet Hastanesi Toplum Ruh Sağlığı Merkezi tarafından tedavi gören hastaların sosyal hayata adapte olmaları amacıyla gerçekleştirilen etkinlikler kapsamında bu kez de bowling turnuvası düzenlendi. 
Bugüne kadar başarılı çalışmalarıyla dikkat çeken Toplum Ruh Sağlığı Merkezi (TRSM) aralıklı olarak düzenledikleri sosyal etkinliklerine devam ediyor. Hastalarının tedavi ve terapisi için sürdürdükleri uğraşılara Bowling Turnuvası etkinliği de eklendi. 

Sosyal Hizmet Uzmanı Olcay Metik etkinlik hakkında yaptığı açıklamada pek çoğunun hayatında hiç bowling oynamamış olan hastaların heyecanının ve mutluluğunun etkinliğe renk kattığını belirtti.
Olcay Metik “ Hastalarımız ilk kez oynamalarına karşın başarılı atışlar yapıp hoşça vakit geçirdiler. Merkezimiz tarafından yürütülen tüm faaliyetler, kurslar hastalarımızın sosyalleşmesi açısından oldukça önemli. Hastalarımız tüm etkinliklerimize kurslarımıza severek ve ilgiyle katılıyorlar. “ dedi. 
Sosyal Çalışmacı Metik Toplum Ruh Sağlığı Merkezinin hafta içi her gün açık olduğunu, hasta ve yakınlarını bilgilendirme eğitimlerinin devam ettiğini vurgulayarak sabah sporu, günaydın toplantıları, ev ziyaretleri, mutfak terapisi, resim, halı dokuma ve ahşap boyama kurslarının olduğunu duyurdu. Merkezdeki kurslardan; şizofreni, bipolar bozukluk, şizoafektif bozukluk ve psikoz gibi psikotik hastalıkları bulunan vatandaşların ücretsiz istifade edebileceklerine de dikkat çekti. 

YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN