404 | Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

KALKINMA BAKANI LÜTFİ ELVAN KARAMAN’DAKalkınma Bakanı Sayın Lütfi Elvan, yapılan yatırımları yerinde incelemek ve bir dizi toplantılara katılmak üzere İlimizi ziyaret etti.
Bakan Elvan ilimizdeki programına, Karaman Valiliği ziyaretiyle başladı. Vali Sayın Süleyman Tapsız ve il protokolü tarafından Valilik binası önünde karşılanan Bakan Elvan, daha sonra Valilik Şeref Defterini imzaladı.
Bakan Elvan’ı ilimizde görmekten duyduğu mutluluğu ifade eden Vali Tapsız, “Sayın Bakanımızı Türk Dili'nin ve aynı zamanda sevginin ve hoşgörünün başkenti olan ilimizde ağırlamaktan onur duyuyoruz. Bugün Karaman ekonomisinin her yönüyle ele alınacağı,  Karaman'ın geleceği adına yapılabilecek çalışmaların değerlendirileceği ve ekonomik vizyonun tartışılacağı bir dizi toplantı gerçekleştireceğiz “ dedi.
Sayın Bakanımızın ilimizin ve ülkemizin kalkınmasında çok büyük hizmetleri olduğunu söyleyen Vali Tapsız,“Yatırımların ve projelerin ilimize kazandırılmasında desteklerini esirgemeyen Bakan Elvan’ın ilimizi ziyaretleri bize çok büyük güç ve güven veriyor. İlimize teşriflerinden ve ilimize verdiği her türlü katkı ve desteklerinden dolayı şahsım ve Karamanlı hemşerilerim adına şükranlarımı arz ediyorum” dedi.
Kalkınma Bakanı Sayın Lütfi Elvan, Valiliği ziyaretinde Karamanda bulunmaktan duyduğu mutluluğu ifade ettiği konuşmasında, 2002 yılından bu yana Karaman’a yapılan yatırımlar ve hayata geçirilen projeler hakkında genel değerlendirmelerde bulundu.
Türk Dili'nin başkenti Karaman’ın gönüllerinde ayrı bir yeri olduğunu söyleyen Bakan Elvan, geçen 14 – 15 yıllık süre içerisinde Karaman adına önemli gelişmeler sağlandığını belirterek bu süreç içerisinde eksikliklerinde olduğunu bu eksikliklerin giderilmesi noktasında hep birlikte çalışacaklarını söyledi.
Kamu yatırımları açısından Karamana çok büyük yatırımlar yapıldığını dile getiren Bakan Elvan, ilimizde ulaşımdan sağlığa, eğitimden kültüre farklı birçok alanda çok önemli gelişmelerin yaşandığını belirterek, ilimizin ve ülkemizin kalkınması ve gelişmesini devam ettirebilmesi için taş üstüne taş koymak isteyen herkesin ve her kesimin yanında olduklarını ve olmaya devam edeceklerini söyledi. Bakan Elvan, yapılan yatırımlar ve hazırlanan projelerle Karaman’ın sadece Türkiye için değil Dünyada da örnek olabilecek kentlerden birisi olacağını belirtti.
Ziyaretin sonunda Vali Tapsız, günün anısına Bakan Elvan’a Karamanoğlu Mehmet Bey’in Türkçe fermanının yer aldığı tablo hediye etti.
Bakan Elvan Valilik ziyaretinin ardından Karaman Valiliği tarafından organize edilen, işadamları, meslek odaları ve STK temsilcilerinin katıldığı “Kalkınan Güçlü Türkiye’de Gelişen Şehir Karaman” konulu toplantıya katıldı.
Vali Süleyman Tapsız, Karaman Milletvekili, Tarım ve Köyişleri Komisyon Başkanı Recep Konuk ve Dr. Recep Şeker, Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, STK temsilcileri, meslek odaları ile sanayici ve işadamlarının katıldığı ve Karaman ekonomisinin her yönüyle ele alındığı geniş kapsamlı toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Tapsız, Karaman’ın sosyo - ekonomik durumunu ele alan bir sunum yaptı. Sunumunda, ilimizin ön planda olduğu elma ve gıda sektöründeki gelişmelerin yanı sıra hızlı tren ve havaalanı gibi ilimizin ekonomik yönden gelişmesine ve kalkınmasına katkı verecek hayati önem arz eden projelere yer veren Vali Tapsız, ilimizin ihracat ve ithalat rakamlarının yanı sıra ekonomik açıdan ülkemizin dünya ülkeleri arasındaki yeri ve önemini katılımcılarla paylaştı.
Toplantıda, Karaman ve ülke ekonomisi hakkında genel değerlendirmelerde bulunan Bakan Elvan, toplantının ardından Piri Reis Vadisi Projesi ve Doğukışla Köprüsünde incelemelerde bulundu.  

Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.

YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN