404 | Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

KMÜ ÖĞRENCİLERİNDEN KADINLARA MOR BALON JESTİ


Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinde (KMÜ) Öğrenci Toplulukları tarafından ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ nedeniyle farklı etkinlikler düzenlendi.
Toplum Gönüllüleri Öğrenci Topluluğunun gerçekleştirdiği ’Erkeklik İstisnai Bir Durumdur’ konulu fotoğraf sergisinde kadın-erkek eşitsizliği, toplumsal roller ve davranış kalıpları, şartlanmış düşünce biçimi gibi pek çok konuya dikkat çekildi. Sadece kadınların değil her iki cinsin de belli kalıplara sokulmaya çalışılmasının eleştirildiği sergide 32 fotoğrafa yer verildi.
Toplum Gönüllüleri Öğrenci Topluluğu Başkanı Kadir Balcı, sergi hakkında açıklamalarda bulunarak şunları ifade etti: “Kadın ve erkek toplumda tam anlamıyla eşit olmalı, cinsiyetler  arasında bir ayrım yapılmamalıdır. Kadınlar nasıl ağlıyorsa erkekler de ağlar. Önemli olan insani özelliklerdir. Şiddetten uzak, daha pozitif ve barış dolu yaşamamız dileğiyle, sergi alanını ziyaret eden herkese teşekkür ediyorum."
Genç Girişimciler Öğrenci Topluluğu tarafından gerçekleştirilen ‘Mor Balon’ dağıtımıyla ise kadınların her zaman hatırlanması gerektiğine dikkat çekildi. Genç Girişimciler Öğrenci Topluluğu Başkanı Fatih Meto, mor balon dağıtmaktaki amaçlarını açıklayarak “Mor renk kadınları temsil eder. Aynı zamanda romantizmin, duygusallığın ve tutkunun rengidir. Kadınlar Gününde genellikle çiçek dağıtılıyor. Biz alışılmışın dışına çıkmak için balon dağıtmak istedik. Ayrıca kadınların sadece 8 Mart'ta hatırlanmaması gerektiğine vurgu yapmak için 10 Mart'ı tercih ettik. Şu asla unutulmamalıdır ki kadınlar hayatımızın ayrılmaz bir parçasıdır. Bizlere bugün eşlik eden tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum." dedi.
           
Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN