404 | Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

ŞEKER, İLİMİZİN MİLLETVEKİLİ SAYISI ARTACAK

   

AK Parti Karaman Milletvekili Dr. Recep Şeker Karaman'da ziyaretlerini sürdürüyor.     

Dr. Recep Şeker, Karaman Milletvekili, Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Recep Konuk, AK Parti İl Başkanı Nazmi Ünlü, İl Genel Meclisi Başkanı Celalettin Güngörer, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Ahmet Akça ve parti yönetimi ile birlikte Karaman Perşembe pazarını ziyaret ederek Pazarcı esnafı ve alışveriş yapan vatandaşlar ile görüştü sıkıntı ve şikâyetlerini dinledi ve Anayasa değişikliği ile ilgili vatandaşları bilgilendirdi. 

Kent Konseyi'nin düzenlediği Engelliler programına katılan heyet daha sonra, Karaman Muhtarlar Derneğini ziyaret ederek muhtarlar ile görüştü ve muhtarların problemlerini dinledi. Daha sonra Karaman Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliğini  ziyaret eden milletvekilleri esnaflar ile buluştu.   


Şeker, Muhtarlar Derneği ve Esnaf ve Sanatkârlar Odaları birliğinde Anayasa Değişikliği ile ilgili yaptığı açıklamada Anayasa Değişikliği ile TBMM'deki Milletvekili sayısının 600'e çıkacağını, milletimizin Meclis’teki  temsil gücünün artacağını ve milletvekillerinin kendi illerinin proje, icraat ve sorunlarına daha fazla odaklanacağını belirten Şeker, "Anayasa değişikliği ile birlikte milletvekili sayısı 550 den 600'e yükselecek ve milletimiz TBMM de daha fazla temsilciye kavuşacak. Karaman ilimizin milletvekili sayısı da artarak 3 milletvekiline çıkacak ve İlimizin Meclisteki temsil gücü artacak." dedi. Şeker, Türkiye'de  parlamenter başına düşen seçmen sayısının 103.544 iken AB ülkelerinde 40.497 olduğunu, Ülkemizin parlamenter başına düşen seçmen sayısı baz alındığında seçmen temsiliyetinin en düşük ülke olduğunu, yine ülkemizde parlamenter başına düşen nüfusun 143.166 iken AB ülkelerinde bu sayının 53.764 olduğunu hatırlatarak Türkiye'nin nüfusu 80 milyon milletvekili sayısı 550,  Almanya nüfusu 80 milyon milletvekili sayısı 667, Fransa'nın nüfusu 66 Milyon milletvekili sayısı 925, İngiltere'nin nüfusunun 65 milyon milletvekili sayısının  1449 olduğunu hatırlatarak ülkemizde milletimizin TBMM'deki temsil gücünün artırılması için Anayasa değişikliği ile Milletvekili sayısının 550’den 600'e artırılacağını söyledi.


Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.

YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN