404 | Medya Ermenek Medya Ermenek

Facebookta Paylaş

TÜRK MÜZİĞİ VE KISA OYUN İL SEÇMELERİ YAPILACAKKaraman’da, Gençlik Merkezleri Arası Kültür ve Sanat Yarışmaları kapsamında düzenlenen Türk Müziği ve Kısa Oyun yarışmalarının il seçmeleri yapılacak.
Milli duygularımızı ve kültürümüzü en iyi şekilde anlatan Türk Müziği, Tiyatro ve Şiir’in yaşatılması, gençlerimiz arasında yaygınlaşmasının sağlanması, benimsenmesi ve gençlerin serbest zamanlarının değerlendirilmesine katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen Gençlik Merkezleri Arası Kültür ve Sanat Yarışmaları kapsamında Karaman’da Türk Müziği ve Kısa Oyun il seçmeleri yapılacak.
04 Mart Cumartesi saat 11.00’de Piri Reis Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda Kısa Oyun yarışmasıyla başlayacak olan il elemeleri, 5 Mart Pazar günü aynı yer ve saatte Türk Müziği yarışmasıyla devam edecek. 14-29 yaş arası gençlerin katılacağı Kısa Oyun yarışmaları komedi ve dram kategorilerinde gerçekleştirilecek ve oyunda sevgi, saygı, sorumluluk, adalet, yardım severlik, doğruluk, dürüstlük, sabır, üretkenlik, güven, hoşgörü, alçakgönüllülük, empati, kanaatkârlık, çalışkanlık, ana-baba sevgisi ve vatan sevgisi gibi konular işlenecek. Yine 14-29 yaş arası gençlerin katılacağı Türk Müziği yarışması ise Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği ve Geleneksel Türk Müziği dallarında, ‘Bayan Solo Ses/Erkek Solo Ses ve Solo Çalgı dallarında düzenlenecek.
Gençlik Merkezleri Arası Kısa Oyun ve Türk Müziği Yarışması Karaman il elemelerine tüm halkımız davetlidir.
Tarih: 4 Mart 2017 Cumartesi  (Kısa Oyun),  5 Mart 2017 Pazar (Türk Müziği)
Yer: Piri Reis Kültür Merkezi

Saat:11.00


Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN