404 | Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

VERİMLİLİK DEĞERLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ


2017 Yılının İlk Verimlilik Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi. 

Kamu Hastanelerinin mali, idari ve tıbbi hizmetlerinin Sağlık Bakanlığının karne kriterlerine göre değerlendirildiği olağan Verimlilik Değerlendirme Toplantısı bugün gerçekleştirildi.
Karaman Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ile bağlı sağlık tesislerinin yönetim kadrosunun katıldığı toplantının açılış konuşmasını yapan Genel Sekreter Dr. Hasan Arslan Sağlık Bakanlığı tarafından Sağlıkta Dönüşüm Programının 2. Fazına geçildiğini, bununla birlikte yeni uygulamaların hayata geçirileceğini belirterek verimlilik değerlendirme kriterlerinin de değişeceğini açıkladı.
Kamu Hastaneleri tarafından verimlilik kriterlerinin gerçekleştirilmesine bağlı olarak sağlık tesislerine ve genel sekreterliklere verilen karnelerin önemine değinerek karnelerin basit bir not olarak görülmemesini istedi.
 “ Karne Bakanlığın sağlık hizmetlerinin standardizasyonunun ulusal düzeydeki yansımasıdır. Hastanelerin çalışma sisteminin gösterildiği, ülke çapındaki tüm sağlık tesislerinin birbirleriyle özdeşleşmesi ve uyumlu olması için gerekli olan bir sistemdir. Bakanlığın standartları var ve tüm alanlarda bu standartlara ve kriterlere uyulması yönünde talimatları bulunuyor. Bizlerde bunlara uymak ve yerine getirmek zorundayız” dedi.
Verimlilik Değerlendirme Toplantısı Karaman’ da ki devlet hastanelerinin ocak ve şubat ayı istatistiklerinin sunumlarıyla devam etti. Toplantıda sağlık tesislerinde yapılması gereken işlemler ile planlanan projeler hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu.Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN