404 | Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

AK KADINLARDAN SARIVELİLER'E ÇIKARMA 16 Nisan halk oylaması çalışmalarına hız kesmeden devam eden Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Ümit Gülin Göksoy, Kadın Kolları Başkan Yardımcıları ve Parti hatibesi Sarıveliler’i ziyaret ederek ev toplantısında hanımlarla bir araya geldiler. 
16 Nisan halk oylamasının önemini ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin neden gerekli olduğunu anlatan Kadın Kolları Başkanı Ümit Gülin Göksoy: “Mevcut parlamenter sistem istikrarlı bir şekilde büyümede artık Türkiye’nin önüne engel teşkil etmektedir. Cumhuriyet tarihine bakıldığında kurulan hükümet sayısına bakın, koalisyonlar dönemine bakın hükumetlerin ömürleri çok kısa olduğu zamanlar olmuş. 1 Yıldan az süren bir hükumet olabilir mi? Ama olmuş. Bu tabloları unutmamak lazım. Anayasa değişikliği ile gelecek sistem ‘Cumhurbaşkanlığı sistemi’ bunlara mahal vermeyecek.  Hepimiz hatırlıyoruz. Koalisyonlardan ülkemiz her zaman zararlı çıkmıştır. Zamanında Başbakan ile Cumhurbaşkanının anlaşamadığı yıllar vardı. Ekonomimizin kötü olduğu yıllardı. Neredeyse memurların maaşı ödenemeyecek yıllardı. İstikrarın olmadığı bir ülkede ekonomi olmaz.  Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemiyle bu gibi durumlar hiç yaşanmayacak. Bürokratik işlemler hız kazanacak daha hızlı kararlar alınarak yatırımların önü açılacak.
Yeni sistemde iki başlılık olmayacak. Yeni sistemde hem Cumhurbaşkanın yöneteceği hem de Cumhurbaşkanın icraatın hesabını vereceği bir sistem olacak. 16 Nisan'da 'Evet' lerimiz ile Türkiye'nin önünü açacağız” dedi.
Dış ülkelerin yürüttüğü hayır propagandalarına değinen Başkan Göksoy konuşmasına : “ Her şeyi bir tarafa bırakın, hayır propagandası yapan dış ülkelerden hangisi yanımızda, hangisi bizim dostumuz? Ülkemizin iyiliğini istedikleri için mi bu propagandaları yapıyorlar? Hayır. İşte biz bunları bile görerek ülkemizin bekası ve geleceği için, istikrarımız, istikbalimiz ve istiklalimiz için Evet deyip mevcut anayasayı değiştirerek halkın, milletin anayasasını oluşturmalıyız” şeklinde devam etti.
Toplantı, parti hatibesi Hediye Yavuzaslan'ın yeni anayasa sistemi ile ilgili yaptığı sunum ve hanımların halk oylamasına yönelik soruların cevaplandırılmasıyla sona erdi.

AK Kadınlar toplantı sonrası 1995 yılında şehit düşen İbrahim Duran’ın ailesi ve engelli kızımız Özge Seher'i evinde ziyaret etti.Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN