404 | Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

AŞAĞI ÇAĞLAR SANDIĞA GİTMEK İSTEMİYOR


Ermenek İlçesi, Aşağı Çağlar köyünde su anlaşmazlığı yüzünden sorun yaşadıklarını ve bu sorun çözülmez ise sandığa gitmeyeceklerini ifade ediyorlar.
28.04.2017 günü Aşağı Çağlar köyünün batısında bulunan Kapız mevkiinde çıkan sudan Başyayla İlçesi, Kışla Köyüne götürmek için çalışma başlatılınca köyün tamamı iş makinelerinin çalıştığı mevkiine gelerek çalışmayı durduruyorlar. İş makinelerinin kanal kazısı yapıp hızlı bir çalışmayla döşedikleri borular sökülüyor. Olay yerine jandarma intikal eden jandarma olaya el koyuyor. Her hangi bir taşkınlık olmadan proje askıya alınıyor.
Köylüler şu an olayın nasıl çözüleceğini bilmediklerini ifade ediyorlar. Ancak Aşağı Çağlar Köy Muhtarı İbrahim Başar ile yaptığımız görüşmede tüm köylü referandum tarihine kadar bu sorunumuz çözülmez ise tüm köylünün kendi istekleri bireysel istekleri doğrultusunda sandığa gitmeyeceklerini dillendirmeye başladıklarını ifade etmekte.

Muhtar İbrahim Başar, “İki yıldır Başyayla İlçesi Kaymakamı ve diğer yetkili amirler su için gelip gittiler. Suyumuzun yetersiz olduğunu, bir kasaba ve iki köyün arazisini sulayan su kaynağımızın yetersiz kaldığını, meyvecilikle geçimini sağlayan bu yerleşim yerlerinin 40 günde ağaçlarını sulayabildiklerini ifade ettim ve su verme taraftarı olmadık. Ancak nasıl ettilerse proje çıkartıp, ihale yaptırıp karşımıza çıktılar. Zaten suyumuz yetersiz. Bu sorunumuz çözülmezse köylü sandığa gitmeyeceğini ifade ediyor. Yetkililerimizin bu suyumuz üzerine oluşturulan projenin acil olarak iptalini sağlamalarını bekliyoruz. Şurda sandık için kaç gün kaldı. Köylü sorunumuz çözülmez ise sandığa gitmeyeceğiz demeye başladı. Yetkililerden acil çözüm bekliyoruz.”dedi.

Haber: Medya Ermenek
Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN