404 | Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

AŞAĞI ÇAĞLAR YENİDEN SANDIĞA GİTME KARARI ALDI07 Nisan 2017 tarihinde manşet yaptığımız “Aşağı Çağlar Sandığa Gitmek İstemiyor” haberimizde 28.04.2017 günü Aşağı Çağlar köyünün batısında bulunan Kapız mevkiinde çıkan sudan Başyayla İlçesi, Kışla Köyüne götürmek için çalışma başlatılınca köyün tamamı iş makinelerinin çalıştığı mevkiine gelerek çalışmayı durdurmuşlar, tüm köylünün "Referandum tarihine kadar bu sorunumuz çözülmez sandığa gitmeyecekler"ini ifade etmişlerdi.

Ancak; 09.04.2014 günü köy muhtarlığının yaptığı duyuru ile 16 Nisan'da referandumda Sandığa gitmeme kararı alan Köy halkı Seçmen Bilgi Kartlarını teslimine son gün kala Aşağı Çağlar Köy Muhtarı İbrahim Başar’ın hoparlörden köy halkına hitaben yaptığı duyurudan sonra köy halkı sandığa gideceklerini duyurdular.
Köy muhtarlığından yapılan duyurda şöyle denildi:

“Sayın Köy Halkı!

16 Nisan 2017 referandum oylaması bir siyasi parti seçimi değildir. Ülkemizin, devletimizin ve köyümüzün istikrarı ve istikbali için önem teşkil etmekte olduğundan seçmenlerin Seçmen Bilgi Kartlarını alıp Sandığa gidilmesini önemli arz ederim.” dedi. 

Kararınız ne olursa olsun çağrısına kulak veren köy halkı muhtarlık önünde uzun kuyruk oluşturarak seçmen kartlarını aldılar.

Haber: Medya ErmenekMedya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN