404 | Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

“BİZ BİR’İZ, BİR ÖLÜR, BİN DİRİLİRİZ” SAHNELENDİ   Karaman Belediyesi Kültür ve Sanat Etkinlikleri kapsamında düzenlenen “Biz Bir’iz, Bir Ölür, Bin Diriliriz” isimli tiyatro oyunu izleyicilerden büyük beğeni topladı.
    
        Türkiye’nin birçok ilinde gösteri yapan Dolunay da Akşam Tiyatrosu, duyguları ön plana taşıyan “Biz Bir’iz, Bir Ölür, Bin Diriliriz” tiyatro oyunuyla Karaman da sahne aldı. 7 Nisan Cuma akşamı saat 20.30’da Piri Reis Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.
    
        Muhammed Emin Kutlu’nun yazıp yönettiği “Biz Bir’iz, Bir Ölür, Bin Diriliriz” isimli tiyatro oyununda; İslamiyet’in kuruluşundan günümüze gelen süreçte Müslümanlara ve Türk Halkı üzerine yapılan kirli oyunlar ve en son 15 Temmuz'da Fethullahçı terör örgütü (FETÖ) nün hain darbe girişiminde yaşanan acılara ve kahramanlıklara yer verildi. Sevilen yapım Diriliş Ertuğrul dizisinin müzikleriyle sahnelenen oyun izleyicilerden büyük alkış aldı.
    
        Tiyatronun sonunda Belediye Başkan Yardımcısı Hacı Osman Ünüvar, Yönetmen Muhammed Emin Kutlu’ya günün anısına plaket takdim etti. Ünüvar yaptığı konuşmada: “Bu akşam bizlere sunduğu güzel tiyatro gösterisinden dolayı Dolunay da Akşam Tiyatro ekibine Karaman halkı adına çok teşekkür ederim. Gösteri boyunca anlattıkları bizlerin tarih boyunca yaşadığı önemli hadiselerdir. Allah’ın izni ile bu topraklar üzerinde her ne yaşarsak yaşayalım millet olarak birlik ve beraberliğimizden asla taviz vermeyeceğiz” dedi.

  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN