404 | Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

ÇALIŞKAN’IN KUTLU DOĞUM HAFTASI MESAJI


Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V.) Efendimizin dünyaya gelişlerinin 1446. yıldönümü nedeniyle her yıl 14-20 Nisan tarihleri arasında kutladığımız Kutlu Doğum Haftası nedeniyle bir mesaj yayımladı.

            Başkan Çalışkan mesajında: “Bu hafta, özünde güzel ahlak, doğruluk, barış ve sevgi olan; insanlığın mutluluğunu esas alan İslam'ın evrensel ve çağlar üstü mesajını bize ulaştıran Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V.)’in kutlu doğumunu idrak ediyoruz. O, bütün insanlığa kucak açan bir barış ve sevgi öğretisinin taşıyıcısı olmuş, doğruluk ve güzel ahlakın en iyi örneğini kendi hayatıyla göstermiştir. Bütün insanlık için örnek bir şahsiyet olan Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V.)'i daha iyi tanıdıkça ve anladıkça, inanıyorum ki mesajının mahiyeti de doğru anlamıyla çok daha güçlü bir şekilde dünyamızda karşılık bulacaktır.

            Şiddet, nefret, terör ve bencilliğin küreselleştiği, adalet içinde kardeşçe paylaşma, barış içinde bir arada yaşama özlemlerinin her zamankinden daha fazla öne çıktığı günümüzde, onu doğru anlamak büyük önem taşımaktadır.


            Bu düşüncelerle, Peygamberimiz Hz. Muhammed'in doğumunu kutluyor, Her daim Hz. Muhammed (S.A.V) efendimizin yolunda olmak dileği ile âlemlere rahmet olarak gönderilen Resulullah Efendimizin dünyaya gelişlerinin 1446. yıldönümünü kutluyor, onun evrensel barış ve sevgi çağrısında buluşmayı diliyor, bütün hemşehrilerimi sevgiyle selamlıyorum" dedi.  
Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN