404 | Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

DR. RECEP ŞEKER’İN DÜNYA SAĞLIK GÜNÜ, SAĞLIK VE SOSYAL GÜVENLİK HAFTASI MESAJI


AK Parti Karaman Milletvekili Dr. Recep ŞEKER, Dünya Sağlık Günü, Sağlık ve Sosyal Güvenlik Haftası nedeniyle bir mesaj yayımladı.
ŞEKER mesajında şu ifadelere yer verdi:
 “Dünya Sağlık Örgütü  Anayasası'nın yürürlüğe girdiği 7 Nisan tarihi tüm dünyada  Dünya Sağlık Günü olarak kutlanmaktadır.
Sağlık, insan yaşamında her şeyden önce gelmektedir. İnsanların mutlu, huzurlu ve başarılı olabilmeleri öncelikli olarak sağlıklı olmalarına bağlıdır. Çünkü öğrenmek için, iş yapabilmek için ve çalışabilmek için öncelikli olarak sağlıklı olmak gerekir. Ayrıca sağlıklı bireyler kendisine, ailesine, çevresine ve topluma da faydalı olabilirler.
Sağlık ile ilgili çevresel faktörlerin düzenlenmesi, sağlıklı yaşam ve sağlığın önemi konusunda insanların bilinçlendirilerek hastalanmadan önce gerekli tedbirlerin alınması, sağlıkla ilgili bilgilerin geniş kitlelere ulaştırılması ve koruyucu sağlık hizmetlerinin yaygınlaştırılması amacıyla her yıl tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de 7 Nisan günü Dünya Sağlık Günü olarak kutlanmakta, sağlığın ve sağlıklı olmanın önemi çeşitli etkinliklerle gündeme getirilerek, vatandaşlarımız bilgilendirilmekte ve bilinçlendirilmektedir.
15 yıllık AK Parti iktidarları ile tüm vatandaşlarımıza hızlı, etkin, kaliteli ve ulaşılabilir bir sağlık hizmeti sunabilmek için köklü reformlar ve büyük yatırımlar gerçekleştirilmiş, Dünya’ya örnek Sağlıkta Dönüşüm Programı hayata geçirilerek sağlık hizmetleri her şeyin üzerinde tutulmuş, sağlık sistemimiz dünyanın gelişmiş ülkeleriyle boy ölçüşecek seviyeye ulaşmıştır. Yine Sosyal güvenlik sistemimiz yeni baştan ele alınarak Genel Sağlık Sigortası ile her doğan çocuğumuz sosyal güvenlik şemsiyesi altına alınmış ve tüm vatandaşlarımıza Genel Sağlık Sigortası kapsamında sağlık hizmetlerinden yararlanma imkânı getirilmiştir.

Sağlık hizmetlerinin yürütülmesinde fedakârca görev yapan bütün sağlık çalışanlarımızın ve vatandaşlarımızın Dünya Sağlık Günü ve Haftası ile Sağlık ve Sosyal Güvenlik Haftası’nı içtenlikle kutluyor, sağlıklı ve huzurlu bir yaşam diliyorum.” dedi.  
Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.

YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN