404 | Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

“ENGELLİ BİREY VE AİLELERİNİN SORUNLARI VE ÇÖZÜM ÖNERILERI”


      “Engelli Birey Ve Ailelerinin Sorunları Ve Çözüm Önerileri” Konulu Bir Toplantı Yapılarak Engellilerin Ve Ailelerinin Sorunları İle Çözüm Önerileri Görüşüldü. 
      Kent Konseyi binasında gerçekleştirilen toplantıya Karaman Kent Konseyi Başkanı Ali KONUKSEVEN, Kent Konseyi Engelli Meclisi Başkanı İlknur HARANİ, Özel Eğitim ve Rehberlik Derneği Kurucusu Ayşe ASLAN, Rehberlik Araştırma Müdürlüğünden Rehber Öğretmen Seda Tan, engelli birey ve aileleri katıldı.
      Toplantının açılış konuşmasında Kent Konseyi Engelli Meclisi Başkanı İlknur HARANİ şunları söyledi: "Bu aileler son derece dramatik sorunlarla karşı karşıyalar. Hem insani hem vicdani hem de kurumsal kimliğimiz gereği “engelli birey ve ailelerinin sorunlarına” karşı sorumluluklarımız var. Bu sorumluluk bilinciyle devletimizin ilgili kurum ve kuruluşları olarak bu sorunları paylaşmak ve çözümüne katkı sağlamak amacı ile bir araya geldik. Bu noktada bizlere çalışmalarımızda destek veren Başta Karaman Kent Konseyi Başkanı Ali KONUKSEVEN, olmak üzere, diğer kurum müdürlerimize ve tüm katılımcılara ayrı ayrı teşekkür ediyorum” diye konuştu.   
      Kent Konseyi Başkanı Ali KONUKSEVEN ise, “Toplumun en dezavantajlı grubu olarak engelli birey ve ailelerinin sorunları hepimizin sorunlarıdır. Başta Belediyemiz, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve devletimizin diğer ilgili tüm kurumları ile işbirliği içinde sorunları çözmeyi amaçlıyoruz. Engelli bireylerin anne ve babaları olarak ne tür zorluklarla karşı karşıya olduğunuzu kısmen biliyoruz. Sizleri dinlemek ve sorunlarınıza çözüm üretmek adına bu tür toplantıları çok önemsiyoruz. Yaşanan olumsuzluklar ve sorunların çözümü için elimizden geleni yapacağız.” şeklinde konuştu.

      Toplantı gerekli fikir alışverişin yapılması ve çözüm önerilerinin konuşulmasıyla devam etti.


Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.


YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN