404 | Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

ERMENEK TURİZMİNE KATKIYA ÖDÜL


Ali Rıza Etci Ali Bayındır, Ömer Battır ve Mustafa Dereli den oluşan dört kişilik grup doğa yürüyüşü sırasında yeni bir mağara keşfetti. Ali Rıza Etci ( İlhami Etci)’den edinilen bilgiye göre Mağaranın giriş bölümü 15 metre uzunluğunda ve 10 metre yüksekliğinde. 20 derecelik bir eğime sahip olan mağara girişi tabanı  yaklaşık 40 metre uzunluğunda, pudra kıvamında gri topraktan oluşuyor. İlerledikçe 40 derecelik bir eğim ile devam eden galerinin eni  5 metreye kadar düşüyor. Mağara tavanı içerde en düşük 5, en yüksek 10 metre. İçerde eni 60 cm boyu ise 3 metreyi bulan dikitler, şelaleyi andıran travertenler bulunmakta.

Mağaranın keşfini yapanları Belediye Başkanımız Uğur SÖZKESEN makamında ağırladı.
Mağaranın, Damlataş Mağarasından daha büyük olduğunu, gerekli yerlere başvurarak mağarayı tescilleteceklerini, turizme açılması için gerekli işlemleri başlatacaklarını söyledi. 
Mağarayı keşfedenlere Ermenek ile ilgili kitaplar ve altın hediyesi takdim eden Belediye Başkanımız, ilçemizin turizmine sağladıkları katkıdan dolayı teşekkür etti.
Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN