404 | Medya Ermenek Medya Ermenek

Facebookta Paylaş

‘HAYVAN ÇİFTLİĞİ’ ROMANI ÜZERİNE SÖYLEŞİ


Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) İslami İlimler Fakültesi tarafından kitap tahlili yapıldı. İngiliz yazar George Orwell'in yazdığı ‘Hayvan Çiftliği’ adlı roman, Arş. Gör. Ahmet Faruk Silifke moderatörlüğünde öğrencilerle birlikte masaya yatırıldı.
George Orwell’in bu romanında tarihsel bir gerçeği eleştirdiğini belirten  Arş. Gör. Silifke roman hakkında açıklamalarda bulunarak şunları söyledi: “Hayvan Çiftliği'nin başkişileri hayvanlardır. Bir çiftlikte yaşayan hayvanlar, kendilerini sömüren insanlara başkaldırıp çiftliğin yönetimini ele geçirir. Amaçları daha eşitlikçi bir topluluk oluşturmaktır. Romanda, aralarında en akıllı olan domuzların kışkırtılmasıyla beraber yaşamları pahasına ortaya koydukları özgürlük mücadelesi anlatılırken bu hakka sahip olduktan sonra domuzların insanlardan daha baskıcı, daha acımasız bir diktatörlük kurması ve aralarında dönen entrikalara dikkat çekilmektedir.”
Etkinlikte öğrenciler de kitap hakkında söz alarak aklını kullanmayan hiçbir varlık için özgürlüğün değeri olmadığını ifade ettiler.
   
Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN