404 | Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

JUDO’DA YETENEKLİ SPORCULAR OKULLARDA KEŞFEDİLİYOR


Karaman’da Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından okullarda uygulanan sportif yetenek tarama çalışmaları devam ediyor.
Karaman’da judo alt yapısına yeni yetenekler kazandırmak amacıyla, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü judo antrenörleri Ahmet Ömre Türe ve Fadim Sarvan Çakmak tarafından okullarda yürütülen sportif yetenek tarama testleri devam ediyor. Yetenek tarama testleri kapsamında merkez Siyahser ve Zübeyde Hanım İlkokulunda yapılan çalışmalara yaklaşık 98 sporcu katıldı.
Sportif yetenek tarama testlerinin farklı okullarda devam edeceğini belirten judo antrenörü Türe,” Karaman’da judo adına sağlam bir alt yapı oluşturmayı hedefliyoruz. Bu hedef doğrultusunda amacımız, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı okullarda yaptığımız testlerle yeni yetenekleri judoya kazandırmak. Son olarak merkeze bağlı iki okulumuzda 98 öğrenci üzerinde yaptığımız testler sonucunda yetenekli gördüğümüz 38 öğrencimizle haftada iki gün çalışmalara devam ediyoruz. Diğer öğrencilerimizi ise yetenekleri doğrultusunda farklı spor branşlarına yönlendiriyoruz” dedi.
Yetenekli Sporcular Keşfedilecek

Sportif yetenek tarama testlerinin tüm illerde devam ettiğini belirten Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hayati Kısacık,” Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan İş Birliği Protokolü kapsamında Karaman’da sportif yetenek tarama testlerine aralıksız devam ediyoruz. Projedeki amacımız Türk sporundaki başarıları daha üst noktalara çıkarabilmek adına yetenekli gençlerimizi tespit etmek ve onları geleceğe hazırlamaktır. Özellikle çok yetenekli olduğu halde keşfedilmemiş gençlerimizi ortaya çıkararak, bu sporcuların içerisinden ülkemizi, milletimizi en iyi şekilde temsil edecek şampiyonlar yetiştirmek istiyoruz.”Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN