404 | Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

KARAMAN’DA ‘57. ALAYA VEFA YÜRÜYÜŞÜ’ DÜZENLENECEK


Karaman’da, Çanakkale Savaşı’ndaki kahramanlıklarıyla destanlaşan 57. Piyade Alayı şehitleri başta olmak üzere tüm Çanakkale şehitlerini anmak için 25 Nisan’da 'Vefa Yürüyüşü' düzenlenecek.
Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından gençlerin kişisel ve sosyal gelişimi ile tarih bilincine katkıda bulunmak, Çanakkale savaşlarında kahramanlıklarıyla destanlaşan 57. Piyade Alayı başta olmak üzere tüm Çanakkale şehitlerini anmak amacıyla her yıl 24-25 Nisan tarihlerinde düzenlenen '57. Alaya Vefa Yürüyüşü’ bu yılda tüm illerde sabah namazı öncesinde Çanakkale konulu vaazın verilmesiyle başlayacak.
Karaman’da Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Gençlik Merkezi tarafından düzenlenecek etkinlik, 25 Nisan Salı günü saat 5.20’de Yeşil Camii’nde kılınacak Sabah namazı ile başlayıp, yarma çorbası ikramı ve Garnizon Şehitliğine yürüyüş ile devam edecek.
Program, Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dualarla son bulacak.

57. Alaya Vefa Yürüyüşü programının her yıl yoğun bir katılımla gerçekleştiğini belirten Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hayati Kısacık,” Gençlik ve Spor Bakanlığımızın önemli projelerinden biri olan ve Çanakkale’deki isimsiz kahramanlarımız için düzenlenen ‘57. Alaya Vefa Yürüyüşü’ programımıza tüm halkımızı davet ediyorum“ dedi.
Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN