404 | Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

DAHA VERİMLİ KULLANILACAK


Yukarı Çağlar Köy Muhtarlığı Killik Suyu Üzerinde Yeni Çalışmalar Yapıyor.
Ermenek İlçesi, Yukarı Çağlar Köy Muhtarı Hüseyin Çalışkan, İş-Kur Çalışanları ile Killik Suyu üzerinde bir dizi çalışma gerçekleştiriyor. Killik Suyunun ana kaynağı üzerinde yaptığı kazı çalışmasından sonra, Killik Deresi içinde bulunan tüm su sızıntıları üzerinde kazı çalışması yaptırıp çıkan yeni suları da ana kaynakla birleştiriyor.
Köy muhtarı Hüseyin Çalışkan’dan alınan bilgiye göre; “Çıkan suları önce yapılacağımız bir depoda toplanacağız. Sonra bu depodan suyu boru içine alacağız. Boru içine aldığımız suyu Çoplak mevkiinden geçirerek Böğürtlenli ve Alan mevkiine kadar taşıyacağız. Suyun dağıtımını kontrollü bir şekilde yöneterek köylümüzün meyve ağaçlarını sulamasında, ekim dikim yaptığı ürünleri daha kısa zamanda sulamasını yaptırıp bol ve bereketli ürün alması için çaba harcayacağız.
Asıl su kaynağımız olan Değirmen suyunun daha kısa aralıklarla vatandaşın tarlasına verilmesini sağlayacağız.

Diğer yandan gölet ihalemiz de yapılmış olup, inşallah bu yıl içinde gölet suyumuzda köylümüzün tarlalarına en iyi şekilde dağıtılarak bol su ile sulamasını gerçekleştir.” dedi.Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN