404 | Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

KMÜ ÖĞRENCİLERİ ENERJİ VERİMLİLİĞİNE DİKKAT ÇEKTİ


Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Mühendislik Bilimleri Öğrenci Topluluğu tarafından ‘Geleceğe Enerjimiz Kalsın’ konulu bilgilendirme standı açıldı.
Geleceğin en önemli konularından biri olan enerji verimliliği hakkında öğrencileri bilgilendirmek ve enerji tasarrufu konusunda farkındalık ortaya koymak amacıyla böyle bir çalışma başlattıklarını belirten KMÜ Mühendislik Bilimleri Öğrenci Topluluğu Başkanı Mesut Bitkin, ”Gündelik hayatta dişlerinizi fırçalarken, tıraş olurken, yüzünüzü yıkarken musluğu kapalı tutarak, yemek pişirirken fırının kapağını gerekmedikçe açmayarak, buzdolabını ısıtıcı kaynaklardan uzak yere koyarak, enerji koruyucu lambalar takarak ve kullanmadığınız odalardaki lambaları kapatarak da enerji tasarrufuna katkıda bulunabilirsiniz. Enerji tasarrufu yapalım ki geleceğe enerjimiz kalsın.” dedi.
Topluluk öğrencileri bu etkinliğe ilave olarak iklim değişikliğine dikkat çekmek amacıyla da beş dakikalığına yerleşke içerisinde belirli noktalarda ışıkları kapatacaklarını ifade ettiler.
   
Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN