404 | Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

KMÜ ÖĞRENCİLERİNDEN ARAPÇA PERFORMANSI


Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) İslami İlimler Fakültesi hazırlık sınıfı öğrencileri, Arapça münazara programı gerçekleştirdiler. Programa KMÜ İslami İlimler Fakültesi akademik ve idari personeli ile öğrencilerinin yanı sıra Prof. Dr. Ömer Dinçer Anadolu İmam Hatip Lisesi idarecileri, öğretmenleri ve öğrencileri yoğun ilgi gösterdiler.
Öğretim Görevlisi Fawzy Eıd Bekhıt Abdelaal'in rehberliğinde programa hazırlanan öğrenciler Arapça konuşarak münazara, taklit, söyleşi ve tanıtım gibi farklı alanlarda bilgi ve yeteneklerini sergilediler. Akademik yılın başından itibaren Arapça eğitimi alan öğrenciler Abdelaal'in yönettiği oturumlarda sahnede yalnızca Arapça konuştular.
Programın münazara oturumunda öğrenciler iki farklı gruba ayrıldı. İlk grup, İslam ülkelerine seyahat etme, buradaki okullarda İslami İlimler eğitimi alma ve Arapçanın konuşulduğu ülkelerde eğitim-öğretim olanaklarını savunurken, ikinci grup Avrupa ülkelerine seyahati, Avrupa’da yaşayan Müslümanların yaşam koşulları ve özgürlük alanlarını, bilgi ve teknolojinin gelişimini görmek için Avrupa ülkelerini ziyaret etmeyi savundu.
Münazara oturumunun ardından öğrenciler, öğretim elemanlarının sınıftaki mimiklerini ve davranışlarını, ders anlatım tarzlarını ve öğrencilerle mülakatlarını yine Arapça yoluyla taklit ettiler. Konya’nın tarihi, kültürel ve turistik yönlerinin görsel materyaller eşliğinde tanıtıldığı programın son bölümde ise öğrenciler bir spor yorum programını canlandırarak ünlü bir sporcu hakkında röportaj gerçekleştirdiler. 
               

Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN