404 | Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

KMÜ’DE HZ. PEYGAMBER VE GÜVEN TOPLUMU KONFERANSI


Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Kültür Ahlak ve Medeniyet Öğrenci Topluluğu tarafından Hz. Peygamber ve Güven Toplumu temalı Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.
KMÜ Şehit Ömer Halisdemir Konferans Salonunda gerçekleşen program, Kur-an Kursu Öğreticisi İlyas Baloğlu'nun Kur-an'ı Kerim tilavetiyle başladı. Açılış konuşmasını programı düzenleyen Kültür Ahlak ve Medeniyet Öğrenci Topluluğu Başkanı Mehmet Furgan Çörten gerçekleştirdi.
Konuşmasına 'Ruhum Sana Aşık' şiiriyle başlayan Çörten, "Birer Peygamber aşığı olarak heyecanımızı ve mutluluğumuzu taçlandırdığımız bu kutlu âna bizleri ulaştıran Yüce Rabbime sonsuz hamd-ü senalar olsun. Hz. Osman 'Allah kullarına gerçekleştirmeyeceği şeyi hayal bile ettirmez' buyuruyor. Bizler topluluğu açtığımızdan bu yana bu ümmetin gençliğine güzel şeyler verebilmek amacıyla onlar için güzel şeyler hayal ettik ve şu anda bu hayallerimizi gerçekleştiriyoruz. İnşallah O'nu anmak ve anlamak için tertiplediğimiz bu programın, okyanusta bir damla misali kalplerimizde bir uyanışa, dirilişe, onun bize öğrettiği İslami prensiplerin zerrelerimize kadar hayatımıza aksederek dünya ve ahiret mutluluğumuza vesile olmasını dilerim." ifadelerinde bulundu.
Yoğun ilgi gören program, Karaman Ömer Dinçer Anadolu İmam Hatip Lisesi İlahi Korosu'nun tasavvuf musikisi dinletisiyle devam etti. Günün anlam ve önemini Hz. Peygamber ve Güven Toplumu temasıyla ele alan KMÜ İslami İlimler Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Duran Ali Yıldırım, konuyla ilgili konferans verdi.
"Kişi iman ile iç dünyasında güvene erer"
Yrd. Doç. Dr. Duran Ali Yıldırım, hayatın her alanında bütün kurum ve kuruluşların temelini oluşturan, toplumların ve bütün coğrafyaların problemi olan güven kavramının önemini vurgulayarak, "Annemize, babamıza, kardeşimize, eşimize, dostumuza, ticaret yapmak istediğimiz insanlara, aldığımız ürünlere güvenmek isteriz, hasılı hayatımızın her alanında güveni ararız. Güven toplumu oluşturmak için imanımızı güçlü tutmalıyız. İman, her şeyden önce kişinin iç huzura erişmesini sağlar. Kişi iman ile iç dünyasında güvene erer. İç güven ve huzur da Allah'a iman ve O'nu anmakla gerçekleşir. İslamiyeti kabul etmeyen insanlar bile Hz. Peygamber'e güven duyuyor, O'nun haksızlık yapmayacağına, emanete sahip çıkacağına, her zaman doğruyu savunacağına emin oluyorlardı. Biz de bir güven toplumu oluşturmak için O'nun ümmeti olarak Hz. Peygamber'i örnek alıp güvenilir insanlar olmalıyız." açıklamalarında bulundu.
Bugün güven probleminin tüm dünyayı sarmış olduğunu belirten Yıldırım, "Global bir güvensizlik içindeyiz. Dünyanın neredeyse bütün ülkeleri güvensizlik sebebiyle bütçelerinin en fazlasını askeri alana, silah yatırımına harcıyorlar. İnsanlar güven içinde yaşayabilmek için tüm dünyayı yok edebilecek güçte silahlar üretmeye çalışıyorlar." dedi.
Program, plaket takdimi ve çekilişle verilen hediyelerle sona erdi.
                       
Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.

YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN