404 | Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

KONYALI KADINLARDAN LALELERDEN TÜRK BAYRAĞI REKORU


Konya Büyükşehir Belediyesi, Park ve Bahçeler Müdürlüğü çalışanı bayanlar 1406 kasa, 156 bin lale kökü ile Mevlana Meydanı'na lalelerden oluşan dev Türk bayrağı yaparak Guinness Rekorlar Kitabına girmeyi garantiledi.

Medya Ermenek muhabiri Durmuş Ali Özbek, Guinness Rekorlar Kitabı gözetmeni Aydın Türkgücü’den Konya Büyükşehir Belediyesi, Park ve Bahçeler Müdürlüğü çalışanı bayanların Dünya Kadın Rekorları Laleden Türk Bayrağı Denemesi 338 metre karelik bir alana 1406 kasa, 156 bin kırmızı beyaz lale kökü dikerek gerçekleştirdikleri bayrak haricinde kalan çimenli yeşil alanla birlikte 450 metre kare olduğu bilgilerini aldı.

Yüzlerce Park ve Bahçeler Müdürlüğü çalışanı bayan işçinin saatler süren çalışması sonucu Mevlana Meydanında ortaya çok güzel görüntüler çıktı. Çok sayıda basın mensubu rekor denemesini yerinde görüntüledi. Dış basından da oldukça yoğun bir takipçi olduğu görüldü. CNN International muhabirleri Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ile dev laleden Türk Bayrağı ve Mevlana Türbesi görüntüleri eşliğinde uzun süreli bir röportaj gerçekleştirdiler. Yerli ve yabancı çok sayıda gazete, Tv muhabirleri bayrağı görüntülediler.
Rekor denemesi açılışında mehter takımı gösterinden sonra Mevlana Meydanında laleden Türk Bayrağı önünde yüzlerce çalışan bayan ve gerçekleştirenlerin toplu resim çektirmesinden sonra vatandaşlar yoğun ilgi göstererek bol bol fotoğraf çektiler.
Lale Türk Bayrağının 10 gün süre ile ziyaretçilerin izleyebileceği belirtildi.

Konya Büyükşehir Belediyesi'nin sosyal medya hesabından, "Konya, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı Konya'da yetişen lalelerden yapılan Türk Bayrağı rekoru ile karşılıyor." açıklaması yapıldı.

Haber: Medya Ermenek-Durmuş Ali Özbek
Büyük İzlemek İçin Resme Tıklayınız.

YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN