404 | Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

KÖY OKULLARINA KİTAP BAĞIŞI KAMPANYASI BAŞLATILDI


Karaman Gençlik Kulübü tarafından 30 Mart 2017 tarihinde Kütüphane Haftası dolayısıyla kitap okumanın önemine farkındalık kazandırmak adına düzenlenen "Kitap Şenliği Etkinliği" ile köy okullarındaki çocukların yüzünde tebessüm oluşturmak için köy okullarına kitap bağışı kampanyası başlatılmıştı. 30 Marttan bu yana bağışlanan kitaplar düzenlenerek, 21 Nisan ve 23 Nisan tarihlerinde yerlerine ulaştı.

Karaman Gençlik Kulübü Derneği ve KMÜ Gençlik Kulübü Topluluğu olarak düzenlenen “23 Nisan Şenliği Etkinliği” 21 Nisan Cuma günü Akpınar İlköğretim Okulu’nda, 23 Nisan Pazar günü ise Boyalı İlköğretim Okulu’nda gerçekleştirildi.

Bağışlanan kitaplar, Karaman Gençlik Kulübü Derneği ve KMÜ Gençlik Kulübü Topluluğu gönüllüleri ile birlikte belirlenen okulların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliklerine katılım sağlanılarak çocuklara ve okullara teslim edildi.

Etkinlikte; Hayatında hiç palyaço görmeyen çocuklara gönüllü palyaçolarımız eşliğinde çocukların eğitimlerine katkıda bulunmak amacıyla kitap ve kırtasiye malzemeleri dağıtımı yapılmıştır. Çocuklara çevre ve doğa bilinci kavramını aşılamak amacıyla fidan dikimi gerçekleştirilerek okul bahçesinde her çocuğun bir fidana sahip olması sağlanılmıştır.
Kitap bağışımıza destekte bulunan Ankara’daki Kızılay Batıkent Gençlik Kolları, Karadeniz Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Kulübü ve Genç Gönüllüler Kulübü, araç temini ağlayan Akpınar İlköğretim Okulu ve Karaman Empati Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, bizi ağırlayan Akpınar ve Boyalı köyü öğretmenlerine, müdürlerine, köy halkına ve etkinliğimize dahil olan tüm gönüllü arkadaşlarımıza teşekkürlerimiz sunuyoruz.


Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.

YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN