404 | Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

KUTLU DOĞUM HAFTASI VE DAVET


Kutlu Doğum Haftası, Süleyman Hayri BOLAY'ın teklifi ile Türkiye Diyanet Vakfı tarafından 1989 yılında başlatılan, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından da desteklenerek sadece Türkiye'de resmiyet kazandırılan her yıl farklı gündem ile Hz. Muhammed (S.A.V. ) in anlatılmasının amaçlandığı ve doğum gününün miladi takvime göre 20 Nisan kabul edilerek kutlandığı bir etkinlik haftasıdır.
Etkinlik kutlamaları son yıllarda 14-20 Nisan tarihleri arasında Kutlu doğum haftası olarak yapılmaktadır.
Bu yılda 17. 21 Nisan Tarihleri arasında Hz. Peygamber ve Güven Toplumu Teması İşlenerek, Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri düzenlenmektedir. Ermenek ilçe Müftülüğü Tarafından Her yıl olduğu gibi buyılda 20 Nisan Perşembe Günü Ermenek Lütfi ELVAN kent Meydanında Saat 12.00 den itibaren Kutlu Doğum Yemeği verilecektir. Saat 13.45 de Karaman İmamı Azam Cami imam Hatibi Mehmet ŞİMŞEK Tarafından Kur'anı Kerim Ziyafeti, Saat 14.00 de Tarsus İlçe Müftüsü
Hayri ERENAY tarafından Hz. Peygamber ve Güven Toplumu konulu Konferans verilecektir. Kutlu Doğum Proğramına Ermenek Kasaba ve Köylerimizde yaşayan tüm Halkımız davetlidir.

Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN