404 | Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

MAZOT GÜBRE DESTEĞİ (1.FARK) İCMALİ ASKIDA


2016 Yılı Mazot Gübre Desteği Askı Tutanağı(1.Fark) İcmali Askıda
21.04.2016 tarihli ve 2016/8791 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile yürürlüğe konulan 2016 yılında yapılacak Tarımsal Desteklemelere İlişkin Karar gereği; 04.08.2016 tarihli ve 29791 sayılı Resmî Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren 2016/29 no'lu "Bitkisel Üretime Destekleme Ödemesi Yapılmasına Dair Tebliğ"in; 19 uncu maddesi 1 inci fıkrasına göre; çiftçilerimizin 2016 yılı Mazot Gübre Desteği ile ilgili 31 Aralık 2016 tarihine kadar İl Müdürlüğümüze yapmış oldukları müracaatları, Bakanlığımız Tarım Bilgi Sistemi, Çiftçi Kayıt Sistemi'ne aktarılmış olup, normal ödeme döneminde destekleme ödemelerinden farklı sebeplerle (ölüm, hatalı veri girişi vs.) faydalanmayan çiftçilerimize sistem vasıtasıyla oluşturulan Türkiye tarım havzaları üretim ve destekleme modeline göre Mazot Gübre Desteği hak edişlerine esas teşkil edecek çiftçi detayındaki (1.Fark) icmali (icmal-1) 27 Nisan - 02 Mayıs 2017 tarihleri arasında kendi köyünde/mahallesinde, İl Müdürlüğümüz ve Merkez Ziraat Odası Başkanlığı'nda olmak üzere 5 (beş) gün süreyle askıya çıkartılmıştır.
Çiftçilerimizin öncelikle askı cetvellerinde isimlerinin bulunup bulunmadığını (Baba Adı, Doğum tarihi), Desteğe Tabi Üretim Alanı (da) ve toplam destekleme miktarları ile ilgili bilgilerini kontrol etmeleri gerekmektedir.
Maddi hatalara ilişkin itirazlar askıda kalma süresi zarfında 5 (beş) gün içerisinde İl Müdürlüğümüze yapılacaktır. Bu tarihten sonra icmaller kesinlik kazanacağından, çiftçilerimizin mağdur olmamaları için askı belgelerini mutlaka kontrol etmeleri gerekmektedir. Aksi takdirde askı süresince herhangi bir itiraz olmaz ise icmallerdeki bilgiler doğru kabul edilecek, daha sonra yapılacak itirazlar değerlendirmeye alınmayacak ve herhangi bir hak doğurmayacaktır.
Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.


YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN