404 | Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

MURAT PARMAKSIZ’IN ORGANLARI 3 KİŞİYE UMUT OLDUErmenekli 66 Yaşındaki Murat Parmaksız’ın Organları Antalya’da Organ Bekleyen 3 Kişiye Umut Oldu.
Karaman Devlet Hastanesi yoğun bakımda yatmakta olan Murat Parmaksız’ın gerçekleşen beyin ölümünün ardından organları ailesi tarafından bağışlandı. 
Yüksek tansiyona bağlı beyin kanaması nedeniyle 4 gündür tedavi gördüğü Karaman Devlet Hastanesinde beyin ölümüne karar verilmesinin ardından Doku ve Organ Nakli Koordinatörlüğü tarafından ailesi ile organ bağışı konusunda temasa geçildi
Murat Parmaksızın ailesi kendisinin sağlığında her zaman sosyal sorumluluk projelerinde aktif rol aldığını, organ bağışı konusunda her zaman bilinçli olduğunu ve organlarının tamamını bağışladığını belirterek kendisinin de her zaman bu yönde vasiyeti olduğunu açıkladı. 
Bağış kararının ardından Sağlık Bakanlığı Organ Ve Doku Nakli Hizmetleri Daire Başkanlığı koordinatörlüğünde gece 24.00’te Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesinden gelen3 kişilik özel bir ekip tarafından yaklaşık 3 saat süren operasyonun ardından organlar sağlıklı şekilde alındı. 
Alınan organlar, Bakanlığın organ bekleme listesindeki hastalardan doku uyumu olan 3 kişiye nakledilmek üzere karayolu ile Antalya’ ya gönderildi.
Murat Parmaksız’ dan alınan karaciğer Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Doku ve Organ Nakli Merkezi ne, yine 2 böbrek Antalya Özel Medikal Park Hastanesinde bekleyen2 ayrı hastaya nakledilmesi planlandı. 
Karaman Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Dr. Hasan Arslan yapılan bağışla ilgili yaptığı açıklamada Acı ve mutluluğu bir arada yaşadıklarını kaydederek organ bağışında bulunan aileye teşekkür etti. Dr. Arslan, açıklamalarına şöyle devam etti:
“Yapılan davranış çok yüce, çok insani ve çok anlamlı. Verilen karar da aile için bir o kadar zor. Fakat organ bağışının öneminin bilincinde olan bir aile. Hastamızı kaybettik ama yeni hayatlara umut olduk. Ailemiz umut olma yolunda karar verdi ve bu konuda hareket ettiler. Ülkemizde sadece 55-60 bin nakil bekleyen böbrek yetmezlikli diyaliz hastası bulunmaktadır. Organ bağışına verilen önemin ülkemizin gelişmesi ile orantılı olarak artması ümidimiz olacaktır. Ben hastamıza Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyorum “. 
Karaman Devlet Hastanesi standartlarındaki bir hastaneden donör çıkarmanın çok büyük çalışmanın sonucu olduğunu da vurgulayan Genel Sekreter bu bağışın İlimiz için örnek olacağını düşündüğünü ifade etti.Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.

YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN