404 | Medya Ermenek Medya Ermenek

Facebookta Paylaş

PROJE KAPSAMINDA 1 YIL POLONYA’DA


Karaman Gençlik Kulübü Derneği’nin Avrupa Gönüllü Hizmeti projeleri yürütmesine olanak sağlayan akredite başvurusu, Türkiye Ulusal Ajansı tarafından 2017 yılı Ocak ayında kabul edilmişti. Bu durumda Karaman Gençlik Kulübü Derneği, 18-30 yaş arasındaki gençleri Avrupa’ya 2 ila 12 ay arasında proje kapsamında “Gönderen Kuruluş”, Karaman’da gönüllü gençlere evsahipliği yapmasını sağlayan “Evsahibi Kuruluş” ve bu kapsamda projeler yazmaya ve yürütmeye “Koordinatör” olarak yetkili kılınmıştır.

Çalışmalarına ara vermeden devam eden Karaman Gençlik Kulübü Derneği’nin Erasmus-Avrupa Gönüllü Hizmeti kapsamında ilk projesi kabul edilmiş olup, Polonya’da gerçekleşiyor. Karamanlı Cengiz Canbolat, Polonya’daki Foundation of Social Change “Creative” isimli kuruluşun evsahipliğinde, “Avrupa’da Gönüllü Ol” isimli Erasmus AGH(Avrupa Gönüllü Hizmeti) projesi kapsamında, Nisan 2018’e kadar (1 yıl boyunca) dezavantajlı çocukların sosyal entegrasyonunu sağlayan etkinliklere dahil olarak Polonya’da kalacaktır.

AGH-Avrupa Gönüllü Hizmeti, (EVS - European Voluntary Service), 18-30 yaş arası gençlerin tercihen Avrupa ülkelerinden birinde 2-12 ay süreyle kamu yararına projelerde gönüllü olarak çalışmasını ve bu yolla kendini geliştirmesini, Avrupalılık bilincini edinmesini amaçlayan bir Avrupa Birliği Erasmus Gençlik Programı'dır.
Karaman’ın uluslararası ilk ve tek gençlik kuruluşu olan Karaman Gençlik Kulübü Derneği, 2017 yılı içerisinde de gençleri proje kapsamında yurtdışına göndermeye ve Karaman’da proje kapsamında ağırlamaya devam edecektir.


Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.


YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN