404 | Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

RECEP KONUK: DARBELER HEP EKMEĞİMİZİ KÜÇÜLTTÜ!


16 Nisan referandumu münasebetiyle Adalet ve Kalkınma Partisi Karaman Milletvekilleri TBMM. Tarım, Orman ve Köy İşleri Komisyonu Başkanı Sn.Dr.Recep KONUK, Sn.Dr.Recep ŞEKER, İl Başkanı Sn.Nazmi ÜNLÜ ve Belediye Başkanı Sn. Ertuğrul ÇALIŞKAN’dan oluşan heyet sendikamızı ziyaret etmişlerdir.
Kamu-Sen İl Temsilcisi ve Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Ziya HOTAMIŞLI : 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu ve buna bağlı yasa ve yönetmelikler;  hem devletimiz ve hem de  çalışanlarımız açısından asla vazgeçemeyeceğimiz müktesep haklarımızdır. Kamu-Sen olarak en büyük endişemiz, bu yasal haklarımızın iş güvencemizin devam edip etmeyeceği meselesidir. Bu hususta geçtiğimiz günlerde Çalışma Bakanı Sn.Mehmet MÜEZZİNOĞLU‘nun “Devlet Memurluğu tapulu mülk değildir…”beyanıdır.
Bu günlerde sıkça dillendirildiği gibi performansa dayalı istihdam ve sözleşmeli çalışma hayatı önerileri; kamu yararını korumayı yok edeceği gibi, çalışma huzur, barış ve başarısını da tümüyle bozacaktır. Aday öğretmenlere yönelik, KPSS’nin dışındaki yazlı sınav ve mülakat derhal sona ermeli.
Mahkeme kararlarına rağmen görevden alınan üyemiz olsun-olmasın idarecilerin görevlerine iade edilmesi gerekir.
Açıkta bekleyen kamu çalışanları görevlerine başlatılmalı. İhraçlardaki haksızlıklar, mesnetsiz, delilsiz, belirsiz vb. iddialarla işinden, aşından, sağlık ve itibarından olan memurların dramı bir an önce sona ermeli. Geciken adalet, adalet değildir.
Ülkemizi 15 Temmuz’a getiren hatalar tekrarlanmamalı,  hiçbir şekilde fırsat ve ortam verilmemelidir. Hangi ad altında olursa olsun devlet içinde yeni paralel yapılanma ve yuvalanmalara göz yumulmamalı. Her şey; daima devletin denetimi, hâkimiyeti ve menfaati doğrultusunda devlet kadrolarınca yürütülmelidir.
Kerkük’e dikilen çaputları reddediyoruz. Borazani ve Tallabani o çaputları veya istedikleri her renkteki çaputları ancak kendi kümeslerine asabilir. Binlerce yıldır Türk yurdu olan Musul, Kerkük, Telafer’e değil…!
 Biz Türkiye Kamu-Sen olarak; Misak-ı Milli’mizden asla vazgeçmeyeceğiz. Çünkü Batı Trakya’yı, Halep’i, Musul, Kerkük’ü savunamazsak Türkiye’yi koruyamayız. Savunma hattımızı daima Misak-ı Milli sınırlarımızdan başlatıyoruz.
Recep KONUK: yıllardır kazandıklarımızı hep darbelerle kaybettik. Darbeler ekmeğimizi küçülttü! İstikrarın olmadığı yerde hiçbir gelişme gerçekleşmez. Kalkınma için en çok istikrarlı ortama muhtacız…Bu referandumla bunu yapmaya çalışıyoruz.
Gençlerimizi iyi eğitmeli ve donanımlı yetiştirmeliyiz. Bu değişikliği milletimizin alın terine namahrem eli değmesin diye yapıyoruz. İşlerin daha süratli ve etkin sürdürülmesi için bu sistem değişikliğini önemsiyoruz. Sistem tıkanırsa çare yine Türk Milletine müracaat etmektir.
Sizlerin kararını önemsiyor ve saygı duyuyoruz. Sizlerden destek vermenizi istiyoruz.
İstek, şikayet ve önerileriniz bize yol göstericidir. Peş peşe gelen seçimler sebebiyle ilimizdeki bazı meselelere yeterince müdahil olamadık. Türkiye Kamu-Sen’in birikimli kadrolarının uyarıları, bilgileri bizim için çok önemlidir. Hep beraber Türkiye’yi büyüteceğiz.

Türkiye Kamu-Sen iş kolları başkan, yönetim kurulu ve üyelerinin katıldığı toplantı soru-cevap şeklinde gerçekleşti. 
Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN