404 | Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

100 TONLUK SANDIKTAŞ YUVARLANDI


Sebebi bilinmeyen bir şekilde yüzlerce yıldır durduğu yerden oynayan 100 tonluk taş 1 km yuvarlanırken ağaçları devirdi.

Karaman İli Ermenek İlçesi Yukarı Çağlar Köyü Belen mevkiinde bulunan 100 tonluk taş yuvarlandı. Bölgede Sandıktaş olarak bilinen 100 tonluk taş tepede bulunduğu noktadan aşağıya doğru hareketlenip, yaklaşık bir kilometre mesafe yuvarlandı. Yuvarlanma esnasında uzaktan sadece bir kadın görgü tanığı olabildi. Olayda her hangi bir can kaybı yaşanmadı. 
AĞAÇLARI DEVİRDİ
Sandıktaş, gittiği arazi üzerinde çukur oluşturarak ve önüne gelen meyve ağaçlarının dallarını ve gövdelerini yıkarak Kavaközü mevkiinde bir tarla üzerinde durabildi. Sandıktaşın, yuvarlanırken vermiş olduğu zarar hakkında henüz bir zarar keşfi yapılmadı. 
Sandıktaşın üzerinde sandık şeklinde oyulmuş bir yerin bulunmasından dolayı bu ad verilmiş. Sandıktaş, Belen mevkiinde yüksek bir tepede bulunurken Tarihi Sbide kenti için gözetleme yeri olarak oyulduğu da düşünülüyor.
Sandıktaş tarihi bir iz taşıdığı için yeni yerinde koruma altına alınmasında büyük yarar görülmektedir.

Foto: Ali DOĞAN
Haber: Durmuş Ali Özbek


Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN