404 | Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

SEVGİLİ PEYGAMBERİMİZ HER YÖNÜYLE TÜM İNSANLIK İÇİN ÖRNEK BİR MODELDİR


Vali Süleyman Tapsız, Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında İl Müftülüğü tarafından düzenlenen “Hz. Peygamber ve Güven Tolumu” konulu konferansa katıldı.
 
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi 15 Temmuz Konferans Salonunda düzenlenen programa; Vali Tapsız, Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahim Alan, KMÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül, Vali Yardımcısı Hakan Ezgi, Konya İl Müftüsü Ali Akpınar, il müdürleri ve vatandaşlar katıldı.
 
Peygamber efendimizin sevgisiyle yanan gönüllerin bir araya geldiği ve yoğun bir katılımla gerçekleşen program, saygı duruşu ve İstiklâl Marşımızın okunmasından sonra Kuran-ı Kerim tilavetiyle devam etti.
 
İl Müftüsü Muhammed Lutfı Ketenci’nin yaptığı konuşmanın ardından hadisi şerifler ışığında Peygamber efendimizin hayatından kesitlerin sunulduğu sinevizyon gösterisinin ardından bir konuşma yapan Vali Tapsız, ahlâkı Kur’an olan Peygamber efendimizin her yönüyle güzel bir örnek olduğunu belirterek, yaşadığımız bu dönemde tüm insanlığının onu anlamaya daha çok ihtiyacı olduğunu söyledi.
 
Vali Tapsız, Kuran-ı Kerim’i ve Peygamberimizin örnek hayatını günlük hayatımızın merkezine almamız gerektiğini ifade etti.
 
Vali Tapsız; “Bugün Âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamberimizi anlamak için buradayız, anmak için değil. Peygamberimize olan sevgimizi ve aşkımızı onun yaşamındaki her anını örnek olarak ve bunu hayatımıza yansıtarak gösterebiliriz. Peygamber efendimizin getirdiği dinin güzelliklerini anlamak sadece bir geceyle sınırlandırılmamalı. Onu hayatımızın her anında, yaşamımızın her köşesinde baş tacı yaparak getirdiği mesajı doğru anlamalıyız” dedi.
 
Konya Türk Tasavvuf Musiki Topluluğunun seslendirdiği eserlerinin ardından Konya İl Müftüsü Ali Akpınar, bu yıl ki temayı oluşturan ‘Peygamber Efendimiz ve Güven Toplumu’ konusunda katılımcılara bir konferans verdi.
 
Konferansın sonunda katılımlarından ve verdiği konferanstan dolayı Vali Tapsız, Konya İl Müftüsü Ali Akpınar’a tablo hediye etti.Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.

YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN