404 | Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

18. AYRANCI HIDRELLEZ ŞENLİKLERİNE KATILDIK


Her yıl geleneksel olarak kutlanan Ayrancı Hıdırellez şenliklerinin 18'incisine Karaman İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü olarak katılım sağladık. Yoğun katılımın olduğu şenliklere İlimiz Milletvekilleri Recep KONUK ve Recep ŞEKER,  Antalya Milletvekili Deniz BAYKAL, Aydın Milletvekili Deniz DEPBOYLU, Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul ÇALIŞKAN, Vali Yardımcımız Hakan EZGİ, Ayrancı Kaymakamı Mustafa TÜRKCAN, İl Jandarma Komutanı Albay İlhan ŞEN, İl Genel Meclis Başkanı Celalettin GÜNGÖRER, Ayrancı Belediye Başkanı Yüksel BÜYÜKKARCI, İl Müdürümüz Orhan ÖZÇALIK, Şube Müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşları başkan ve temsilcileri ile siyasi parti temsilcileri, ilçe ve belde belediye başkanları, daire müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
14 Mayıs 2017 Pazar günü Ayrancı Barajı şenlik alanında yapılan kutlamalar Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Şenlikte Konya Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımının ve halk oyunlarının gösterilerinin ardından bolluk ve bereketi simgeleyen başak demeti Ayrancı Kaymakamı Mustafa TÜRKCAN'a verildi. Protokolün şenlik ateşini yakması ve alandaki çadır ziyaretlerinin ardından açılış konuşması Ayrancı belediye başkanı Yüksel BÜYÜKKARCI yaptı. Programda İlimiz Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Recep KONUK,  Antalya Milletvekili Deniz BAYKAL da birer konuşma yaptılar Daha sonra AK Parti Karaman Milletvekilleri Recep Konuk ve Recep Şeker ile CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, Geleneksel Hıdrellez ateşini yakarak üzerinden atladı.
Şenlikte İl Müdürlüğümüz çalışmalarının tanıtıldığı standımıza protokol ve vatandaşlarımız yoğun ilgi gösterdiler. Karaman tarımının geliştirilmesi ve çiftçilerimizin refahının yükseltilmesi amacıyla İl Müdürlüğümüzce hazırlanarak Ayrancı bölgesine yönelik olarak uygulamaya konulan projelerimizden; "Sürdürülebilir Arazi Yönetimi ve İklim Dostu Tarım Uygulamaları Projesi", "Divle Obruk Peyniri ile Yörem Kalkınıyor Projesi" ve "Yaylamda Daha Mutluyum Projelerinin" tanıtımı yapıldı.
Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.

YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN