404 | Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLANDI19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de büyük bir coşkuyla kutlandı.
Kâzımkarabekir Kapalı Spor Salonundaki kutlamalar, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Günün anlam ve önemini belirten şiirlerin okunmasıyla devam eden programda Vali Tapsız, okul sporları bedensel engelliler yüzme Türkiye Şampiyonası’nda Türkiye şampiyonu olan sporcular Neslihan Kılıçoğlu, Emirhan Kılınç ve gençlik merkezleri arası şiir yarışmasında Türkiye birincisi olan Seher Turgutlu’ya ödüllerini verdi.
Şampiyon sporcuları tebrik ederek başarılarının devamını dileyen Vali Tapsız, yüzme sporunun farklı dallarında, voleybolda Türkiye birincisi olan sporcularımızı yürekten kutluyorum. İnşallah bundan sonra aynı başarıyı uluslararası alanlarda da göstermelerini kendilerinden bekliyoruz. Bugün gençlerimizin bayramı. Bugünlerimize nerelerden nasıl hangi zorluklarla geldiğimizi asla unutmamamız lazım. Ülkemiz ve Milletimiz üzerinde oynanan oyunları sürekli hatırlamalıyız.
Kurtuluş Savaşı, 19 Mayıs 1919’da Atatürk’ün Samsun’a ayak basmasıyla başladı ve bu süreç, 29 Ekim 1923’de Cumhuriyetin ilan edilmesiyle noktalanmış oldu. Bu nedenle 19 Mayıs’ın bizim için çok önemlidir. Yine bugün ülkemiz üzerinde hem içeride hem dışarıda oyunlar oynanmaya devam ediyor. Milletimizin birliğini ve dirliğini bozmak için iç ve dış düşmanlar ellerinden geleni yapıyorlar. Tüm bunlara karşı bizler de birliğimizi ve beraberliğimizi binlerce yıldır muhafaza ettiğimiz gibi bundan sonra da muhafaza edeceğiz. Özellikle gençlerimizdeki bu azim, inanç ve kararlılık olduğu sürece devletimiz ve milletimiz ilelebet payidar olacaktır” dedi.
Vali Tapsız, sözlerini 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Bayramını kutlayarak, ebediyete irtihal eden tüm şehitlere ve gazilere Allah’tan rahmet ve minnetle yâd ediyorum diyerek tamamladı.
19 Mayıs kutlamaları daha sonra spor gösterileri ve halk oyunları gösterilerinin ardından hafta nedeniyle düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere protokol üyeleri tarafından ödüllerinin verilmesiyle sona erdi.

Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN