404 | Medya Ermenek Medya Ermenek

Facebookta Paylaş

2019-2023 STRATEJİK PLANINI HAZIRLIYOR


Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ), 2013-2017 dönemini kapsayan ilk stratejik planının ardından 2019-2023 dönemini kapsayan ikinci stratejik plan çalışmalarına başladı. Yeni stratejik plan ile üniversitede beş yılda yapılması hedeflenen projelerin ve hayata geçirilmesi planlanan temel faaliyetlerin yol haritası belirlenecek.
Üniversitenin 2013-2017 dönemini kapsayan ilk stratejik planda kurumsallaşma, eğitim-öğretim, bilimsel araştırma ve geliştirme olmak üzere üç temel eksen belirlenerek çalışmalar bu yönde şekillendirilmişti.
KMÜ’nün ikinci stratejik plan döneminde ise yerel, bölgesel ve ulusal beklentiler ekseninde tüm paydaşların beklentilerine karşılık bulacağı, yenilik ve yetenek temelli bir yapılanma stratejisi ile kaynakların daha etkin kullanılacağı, eğitim-öğretimde küresel alanda rekabet edebilecek bir üniversite inşası amaçlanıyor.
KMÜ'nün ikinci stratejik planı, Üniversite Senatosu Yönlendirme Kurulu tarafından koordine edilirken üniversitedeki tüm birimlerden belirlenen temsilcilerin oluşturduğu Stratejik Planlama Ekibi tarafından çalışmalar yürütülüyor.
Stratejik Planlama Ekibi İlk Toplantısını Yaptı
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinin Stratejik Planlama Ekibi ilk kurul toplantısı Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ercan Oktay başkanlığında gerçekleştirildi.
Toplantıda, 2019-2023 Stratejik Planı hazırlama aşamasında üniversitenin geçmişte neleri başardığı, hangi alanlarda hedeflerine ulaşıp hangilerinde ulaşamadığı, geleceğe yönelik amaç, hedef ve stratejiler geliştirebilmesi için öncelikle yapılması gerekenler ve üniversitenin gelişmeye açık yönleri gibi konular irdelenirken stratejik planlama sürecinin ilk adımı olan durum analizi hakkında değerlendirmeler yapıldı.
Toplantı, görüş ve önerilerin paylaşılmasının ardından sona erdi.
   
Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.

YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN