404 | Medya Ermenek Medya Ermenek

Facebookta Paylaş

5 MAYIS DÜNYA EL HİJYENİ GÜNÜ


“5 Mayıs Dünya El Hijyeni Günü" kapsamında, İl Sağlık Müdürlüğü, İl Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği katılımıyla Karaman da 5 Mayıs 2017 tarihinde gün boyu etkinlikler düzenlendi.
İlk olarak İl Sağlık Müdürlüğü ve  İl Halk Sağlığı Müdürlüğü  çalışanlarına İl Sağlık ve Halk Sağlığı Müdürümüz Dr. Musa ŞAHİN’in katılımıyla SAĞLIK ELİMİZDE” rozetleri dağıtılarak, konuyla ilgili farkındalık oluşması sağlandı. El hijyeni konulu video gösterimi yapıldı.
Karaman Devlet Hastanesi idarecilerine “SAĞLIK ELİMİZDE” rozetleri takılma töreni yapıldı. Hastane enfeksiyon hemşiresi ile birlikte sağlık çalışanlarına ve yatan hastalara “SAĞLIK ELİMİZDE” rozetleri ve “SUYA SABUNA DOKUNUN” magnetleri eşliğinde el yıkamanın önemi hatırlatıldı.
      Sağlıklı Yaşam aracı ile İl Sağlık Müdürlüğü ve İl Halk Sağlığı Müdürlüğü çalışanları tarafından Vedat Ahmet Şen Anaokulu, Mevlana İlkokulu ve Mevlana Ortaokulu bahçesinde; el hijyeninin önemini anlatmak amacıyla araç açılarak öğrencilere video gösterimi ve el hijyeni eğitimi yapıldı. Öğrencilere “SAĞLIK ELİMİZDE” rozetleri takılarak el yıkama yöntemi uygulamalı olarak gösterildi. İnsan elinin birçok mikrop taşıdığına dikkat çekilen eğitimde, bu mikroplardan korunmanın en etkili yolun elleri yıkamaktan geçtiğinin üzerinde duruldu. Etkin el temizliğinin su ve sabunla yapılması gerektiği, günlük hayatta ellerin yemeklerden önce ve sonra, tuvaletten sonra, dışardan eve geldiğimizde, hayvanlarla temas sonrasında, çöp ya da kirli yüzeyle temas sonrasında, yıkanması gerektiği söylendi.
Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN