404 | Medya Ermenek Medya Ermenek

Facebookta Paylaş

AK PARTİ KARAMAN TEŞKİLATI KANDİL KUTLAMASI


AK Parti Karaman İl Başkanı Nazmi Ünlü:
Kandil geceleri, kültür ve medeniyetimizde, gelenek ve göreneklerimiz içinde özel ve anlamlı bir yere sahiptir. Ramazan ikliminin mübarek esintisini hissettiğimiz bu mübarek gün ve geceyi bir kez daha idrak etmenin sevinç ve mutluluğunu yaşıyoruz.
Berat Kandili, Rabbimizin affediciliğine ve bağışlayıcılığına sığınmayı öğretir. Berat; Yaradan’ın affına erişebilmek için yaradılanı affetme günüdür.

Yaradan’ın affına sığınmak, bağışlanma dilenmek için fırsat sunan Berat Kandili, aynı zamanda, insanlar arasındaki dargınlıkları, küskünlükleri gidermek, yıktığımız gönülleri, kırdığımız kalpleri onarmak için de bir fırsattır. Cenabı Hakk’ın (C.C) rahmet, bereket, af ve mağfiretinden azami derecede istifade etmek temennisiyle tüm İslam âleminin ve vatandaşlarımızın Berat Kandilini tebrik ediyor, bu anlamlı gecenin aramızdaki gönül bağlarını, birlik ve beraberliğimizi güçlendirmesini diliyorum.

AK Parti Karaman Merkez İlçe Başkanı Ahmet Akca:
Ramazan ayının müjdecisi olan kurtuluş, af ve arınma anlamlarına gelen Berat Kandili; Müslümanların, sınırsız af ve merhamet sahibi Yüce Allah’a sığınarak günahlardan arınma, ilahi lütuf ve bereketlere erişebilme fırsatını yakalayabilecekleri müstesna zaman dilimlerinden birisidir.
Berat gecesi hepimiz için, tefekkür tezekkür ve yenilenme için bir lütuftur. Bu gece kin ve nefret duygularından arınma, dargınlıkları sonlandırma, kırılan kalpleri onarma gecesidir. Bütün insanlığın selameti için iyiliği, barışı, dostluğu, kardeşliği, paylaşmayı ve merhameti yüceltmek için çalışmalıyız.
Bu vesileyle Allah’a yakınlaşmak, kardeşlik, birlik ve beraberlik bağlarımızı güçlendirmek için bir vesile olan ve mağfiret gecesi olarak da bilinen bu mübarek gecenin bütün müminlerin tövbe ve dualarının kabulüne vesile olmasını diliyor, tüm hemşerilerimin ve İslam Dünya’sının Berat kandilini tebrik ediyorum.

AK Parti Karaman İl Kadın Kolları Başkanı Ümit Gülin Göksoy:
Bu gece Ramazan Ayı'nın müjdecisi olan Berat Kandilini idrak ediyoruz. Merhamet sahibi ve adaletli Yüce Allah, kendisine dua edenleri geri çevirmez. Gelecek adına umutla dolu olduğumuz bu günlerde, umutlarımızın dünyadaki tüm mazlum ve mağdur insanların da umudu olmasını diliyorum.
Bu duygu ve düşüncelerle; Tüm İslam âleminin Berat Kandil’ini tebrik ediyor, bu gecenin; aziz milletimizin birlik, dirlik ve beraberliğine, insanlığın ortak huzurunu tehdit eden terör, şiddet, savaş ve düşmanlığın yerini barış ve kardeşliğin almasına, yapacağımız ibadet ve duaların kabul olmasına vesile olmasını, Cenabı Allah’tan niyaz ederim.
Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN