404 | Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

ARAMAN BELEDİYESİNDEN SU BASKINLARINA KARŞI ALT YAPI ÇALIŞMALARI        Karaman Belediyesi Su ve Kanalizasyon müdürlüğü, sel ve su baskını risklerini ortadan kaldırmak için 82. Yıl Hastanesi ve Eski Güdümen (Kızık) yolunda yaptığı hat birleştirme çalışmalarını tamamladı.
    
        Ana hatları yapımları 2016 yılında tamamlanan yağmursuyu kollektör hatları ile şehirden gelen yağmur suyu hatlarının birleşmesini sağlamak için Karaman Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nce farklı iki noktada tren yolunun yatay sondaj geçişleri ve hat birleştirme çalışmaları yapıldı.
    
        Larende, Sümer ve Yenişehir mahallelerinde devam eden alt yapı çalışmalarını inceleyen Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan şu açıklamayı yaptı: “Son iki yıldır şehrimize düşen özellikle sağanak yağış dediğimiz yağış miktarlarında ortalamanın üstünde bir artış var. Bu ani yağışlar şehir içinde bazı olumsuzluklara sebep olabiliyor. Vatandaşlarımızın mağdur olmamaları için sürekli çalışma halindeyiz. Bu ana kollektör hatlarının bağlanması ile yağmur suyunun büyük bölümünü şehir dışına güvenli şekilde aktarmış olacağız.
    Özellikle Piri Reis Mahallesi 82. Yıl Hastanesi arkası ve Bifa Bisküvi arası ile 2. Organize yolu sanayi dükkânları civarındaki su göllenmesi problemleri ortadan kalkacak. Müdürlüğümüzce yeni yapılan bu hatlara bağlantılı mahalle içi yağmursuyu şebeke hattı yapımı çalışmalarına da devam edilmektedir. Asfaltlama sezonu içinde Larende ve Sümer Mahallerimiz’deki çalışmalarda büyük oranda ilerleme öngörüyoruz” dedi.


  
  
  
  
  
  
  
  
 
YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN