404 | Medya Ermenek Medya Ermenek
Facebookta Paylaş

ARAPÇA BİLGİ YARIŞMASI VE MÜNAZARA DÜZENLENDİ


Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) İslami İlimler Fakültesi tarafından öğrenciler arasında Arapça bilgi yarışması ve münazara gerçekleştirildi.
Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan ve tamamında Arapça konuşulan programın moderatörlüğünü Arap Dili ve Belâgatı Anabilim Dalı Öğretim Görevlisi İsmail Aldemir yaptı. Aldemir, böyle bir programı düzenlemekteki amaçlarının öğrencilerin Arapçaya karşı motivasyonlarını arttırmak ve Arapça konusunda bilgi seviyelerinin farkına varmalarını sağlamak olduğunu ifade etti.
İlgiyle takip edilen programda ilk olarak hazırlık sınıfı öğrencilerinden Abdullah Erol, Asliye Göregen, Havva Baygöz ve Ali Bışkıcı 'İslami İlimler Fakültelerinde Eğitim Dili yüzde 50 Arapça, yüzde 50 Türkçe mi Uygulanmalıdır' konulu münazara gerçekleştirdiler. Konu hakkında fakülte içerisinde röportajlar yapan öğrenciler, röportaj videolarını da sinevizyonda sundular.
Münazara programından sonra öğrencilerden Mustafa Telli, Arapça şiir okudu. Ardından dört hazırlık sınıfı arasında öğrencilerin Arap dili konusunda bilgi ve genel kültür seviyelerini ölçen soruların yer aldığı bilgi yarışması yapıldı.
Münazaraya katılan ve bilgi yarışmasında başarılı olan öğrencilere hediye takdiminin ardından toplu fotoğraf çekimiyle program sona erdi.
   
   
   
   
Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.


YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN