404 | Medya Ermenek Medya Ermenek

Facebookta Paylaş

CAHİLİYE TOPLUMUNUN GENEL YAPISI ANLATILDI


Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) İslami İlimler Fakültesi tarafından düzenlenen öğrenci panellerinin dördüncüsü gerçekleştirildi.
"Cahiliye Toplumunun Genel Yapısı” başlığı altında gerçekleştirilen panelin moderatörü Arş. Gör. Abdullah Muaz Güven, açılış konuşması yaparak, "Sahâbe toplumunu daha iyi anlayabilmemiz, İslam dininin getirdiği hükümlerle ortaya çıkan düzenlemelerin ehemmiyetini kavrayabilmemiz için Cahiliye Dönemi detaylı bir şekilde incelenmelidir. Peygamber Efendimizin hayatı hakkında formal eğitim almaya başladığımız ilk yıllardan itibaren cahiliye kavramı hakkında birtakım bilgilerle karşılaşırız. Ancak bu dönemi İslami İlimler Fakültesi bünyesinde değerlendirecek olursak daha ayrıntılı bir tabloyu ortaya koymamız gerekmektedir." dedi.
Öğrencilerin, İslam tarihi alanında uzman hocaların rehberliğinde Cahiliye Dönemini farklı açılardan ele alarak sunumlarını hazırladıklarını vurgulayan Güven, "Bu sunumların öğrencilerimize araştırma ve bilgilenme konusunda olduğu kadar sunum becerisi açısından da katkı sağlayacağını düşünüyor, dinleyicilerimizin de istifade etmesini umut ediyorum.” diyerek sözü panelist öğrencilere bıraktı.
Cahiliye toplumunun genel yapısını ayrıntılarıyla ele alan panelistler Mücteba Kantar, Kevser Yarar, Sümeyye Nur Tiltil ve Uğur Ataş “Cahiliye Kavramı, Cahiliye Döneminde Din, Kadın ve Aile, Cahiliye Döneminde Şiir" konularında sunumlarını gerçekleştirdiler. Panel dinleyicilerin katılımlarıyla gerçekleştirilen soru-cevaplarla sona erdi.
   
Medya Ermenek Yazarları Bu Sayfada Yer Almaktadır.

YAZARLAR SAYFASINA ==>>>
Medya Ermenek Haber Sitesindeyayınlanan makaleleriniçeriği hakkında mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu makalesi yayınlanan yazara aittir.Yayınlanan makale karşılığında yazarlara telif ücreti ödenmez. Yazarlar bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Kuralları
Yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür, aşağılayıcı, küçük düşürücü, pornografik,
ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici,
yorumların her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluğu yorumcuya aittir.
İsimsiz yazılan yorumlar bir saat içinde sistem tarafından otomatik olarak silinir.

Düzenleme | Copyright © 2013-2019 | MedER |Medya Ermenek
BİZE ULAŞIN